شفاف ترین دریاچه جهان

📅 انتشار : 1397/03/30 📅 بروزرسانی : 1397/03/30 بازدید : 1546

بر روی کره زمین، هزاران دریاچه وجود دارد که هر یک زیبایی های منحصر به فردی داشته و باعث جذب گردشگر از سرتاسر جهان می شوند. یکی از این دریاچه ها، دریاچه ای به نام بلو است که در کشور نیوزلند واقع شده و عنوان شفاف ترین دریاچه جهان را به خود اختصاص داده و به یکی از برترین جاذبه های تفریحی این کشور تبدیل شده است. با لحظه آخر همراه  باشید تا اطلاعاتی درباره شفاف ترین دریاچه جهان در اختیارتان قرار دهیم.

دریاچه آبی نیوزلند

در جنوب کشور نیوزلند و در جزیره ساوت، دریاچه ای با نام دریاچه آبی یا دریاچه بلو وجود دارد که آب آن توسط یخچال های طبیعی پارک ملی فیوردلند، تامین می شود. همان طور که پیش از این اشاره کردیم، آب این دریاچه به طرز عجیبی شفاف است و به همین علت در جهان شهرت بسیاری به دست آورده است. نکته قابل توجه که در مورد این دریاچه وجود دارد این است که، دارای امکان دید در امتداد حدود 80 متری، با چشم غیر مسلح می باشد. در واقع این ویژگی دریاچه بلو توسط محققانی که درباره آن مطالعاتی انجام داده اند، به دست آمده و گزارش شده است.

 

 

شنا در دریاچه بلو نیوزلند

آب این دریاچه درست همانند کریستالی قیمتی در قلب جزیره ساوت می درخشد به طوری که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. البته گردشگران تور استرالیا باید بدانند که بومیان مائوری این دریاچه را به عنوان یک مکان مقدس شناخته و اجازه شنا کردن در آب آن را به هیچ کس نمی دهند. البته گفتنی است دولت نیوزلند هم قانونی در این باب وضع کرده و معتقد است برای حفظ زلالی آن نباید اجازه شنا کردن در آن را به افراد و گردشگران تور اروپا داد.

در آخر لازم به ذکر است، آب شفاف ترین دریاچه جهان یا همان دریاچه آبی، از دریاچه کنستانس (Constance Lake) که یک دریاچه یخی است، سرچشمه می گیرد. هر دو دریاچه بلو و کنستانس در محدوده دریاچه های نلسون و در نزدیکی کوه فرانکلین واقع شده اند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.8 از 5 | از 101 کاربران به شفاف ترین دریاچه جهان