برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های توریستی جهان می باشد و سالانه گردشگران ‏زیادی از مناطق مختلف جهان به این کشور سفر می کنند در این مقاله قصد ‏داریم برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را برای گردشگران تور ایتالیا شرح دهیم.
برج پیزا (Leaning Tower of Pisa)
برج کج پیزا یکی از مهم ترین و زیبا ترین جاذبه های شهر پیزا می باشد. شهرت این برج به دلیل نقص آن است. این برج، تنها برج کج جهان نیست، ولی از مشهور ترین آن ها در کل جهان می‌ باشد که یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا به شمار می آید و این مکان هرساله میزبان گردشگران زیادی است که به این کشور سفر می کنند.
کولوسئوم (Colosseum)
کولوسئوم یک تماشاخانه زیبا و باستانی در شهر رم می باشد. کولوسئوم ظرفیتی میان 50 هزار تا 80 هزار نفر را داشته و این تماشاخانه دارای 80 درب ورودی می باشد. کولوسئوم بزرگ ترین امفی تئاتر در امپراتوری روم بوده ‌است.
کانال های ونیز (Venice Canals) 
کانال های ونیز، مسیر های اصلی برای حمل و نقل درون شهری ونیز می باشند، زیرا تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد. این کانال ها به شکل S بر عکس هستند که ‌از کلیسای سنت موراکو تا کلیسای سانتا کیارا امتداد داشته و شهر را به دو بخش تقسیم می‌کند.
 شهر پمپئی (Pompeii) 
ویرانه‌ های پمپئی یک مکان بسیار زیبا در نزدیکی شهر ناپل می باشد که در ناحیه کامپانیای ایتالیا واقع شده است. این ویرانه بر اثر آتشفشان كوه وزوو به وجود آمد. در آن‌ جا آثاری از بنا های سوخته و باستانی، مجسمه انسان ها سوخته را می توانید مشاهده کنید. این ویرانه نیز یک از برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا به حساب می آید.
دریاچه کومو (Lake Como) 
دریاچه کومو که با نام لاریو نیز شناخته می‌شود، دریاچه ‌ای در لمباردی در شمال ایتالیا و در 25 کیلومتری شهر میلان است. این دریاچه از تجمع آب کوهستان‌ ها، رودخانه آدا و سایر رودها به وجود آمده ‌است. دریاچه کومو حدود 46 کیلومتر طول و حدود 5 کیلومتر عرض دارد و مساحت آن چیزی حدود 150 کیلومتر مربع و حداکثر عمق آن حدود 415 متر است.
کلیسای جامع فلورانس ( Florence Duomo Santa Maria del Fiore) 
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره یا همان کلیسای جامع فلورانس کلیسای اصلی در شهر فلورانس ایتالیا است. کلیسای سانتا ماریا دل فیوره سومین کلیسای بزرگ جهان، بعد از سنت پیتر رم و سنت پل لندن می باشد. این کلیسای زیبا یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است، اگر به این کشور سفر کردید حتما از این مکان مقدس و زیبا دیدن کنید.
شهر واتیکان (Vatican City)
واتیکان، دولت ‌شهری مستقل است که در درون شهر رم، در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک ‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک می باشد. متاسفانه شهر واتیکان هیچ‌گونه فرودگاهی ندارد، بنابراین گردشگران تور ایتالیا باید ابتدا به شهر رم بروند و سپس با استفاده ازوسایل نقلیه شخصی و یا عمومی به شهر واتیکان سفر کنند. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما