امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جنگل جادویی

جنگل جادویی

شهر شانگهای یکی از مقاصد گردشگری مهم در جهان می باشد. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر به کشور چین می روند. شهر شانگهای یکی از بزرگترین شهر های کشور چین می باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری بوده که یکی از معروف ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های شانگهای جنگل جادویی واقع در مسیر خیابان Westbound می باشد.
خیابان WestBound در گذشته بسیار شلوغ و پر ترافیک  بوده که رد شدن از آن ساعت ها طول می کشیده است. اما امروزه برای بهبود جریان ترافیک و هدر نرفتن وقت افرادی که از جاده عبور می کنند، این خیابان به 4 تونل جدید متصل شده و مشکل ترافیک را تا حدود زیادی حل کرده است، این تونل ها در تقاطع بین خیابان های Pudong، Lujiazui Ring و Century احداث شده است. به همین علت برنامه ریزان شهر شانگهای تصمیم گرفته اند برای بستن یک جهت از خیابان Century، یک پارک با شکوه و زیبا در وسط این خیابان بسازند که امروزه تبدیل به یک جنگل جادویی و شگفت انگیز شده است. بعید است که گردشگران تور شانگهای به بازدید از این مکان شگفت انگیز نروند.
جنگل جادویی شانگهای در واقع یک جنگل واقعی با پوشش گیاهی انبوه و درختان بلند و همچنین حیوانات وحشی نیست، این جنگل بیشتر شبیه به یک پارک کوچک اما با شکوه در وسط شهر شانگهای می باشد. طراحان این پارک شگفت انگیز با توجه به وجود ترافیک در این منطقه منظره ای زیبا برای افرادی که از این خیابان رد می شود خلق کرده اند، اما دیدن و لذت بردن از این مکان به این شکل کافی نیست  و حتما باید از خودرو پیاده شوید و به درون جنگل جادویی بروید. یکی از دلایل زیبای و جادویی بودن این جنگل لامپ های کوچکی است که در درختان و گیاهان این پارک کار گذاشته شده، باعث به وجود آمدن منظره شگفت انگیزی شده است. 
هنگامی که وارد این پارک می شوید و زیبایی های این پارک را از داخل می بینید بدلیل طراحی منحصر بفرد آن احساس می کنید وارد جنگل جادویی و با شکوه شده اید. این پارک عجیب و غریب مکانی مناسب برای دوری از شلوغی شهر شانگهای بوده و آرامش خاصی دارد.
چین مانند دیگر کشور های پر جمعیت باید به فکر هوای آلوده و بهبود وضعیت خودرو های خود باشد. این جنگل جادویی در کنار دیگر پارک های این شهر باعث بهبود هوای آلوده این شهر شده. 
البته بعضی از طرفداران محیط زیست مخالف وجود لامپ ها در میان درختان هستند، زیرا باعث حدر رفتن انرژی می شود و انتقاد زیادی به شهر داری این کشور می کنند. به هر حال ظاهر زیبا و شگفت انگیز این پارک باعث شده که به عنوان جنگل جادویی شناخته شود و به یکی از مناطق مهم گردشگری تور چین و کشور چین تبدیل شود.

نظرات مردم درباره جنگل جادویی

شیما حسینی 5 خرداد 97
3
من در سفری که به شانگهای داشتم از این جنگل جادویی دیدن کردم واقعا بی نظیره
درج نظر