ترسناک ترین کریسمس در جهان

بابانوئل تنها شخصیتی نیست که کریسمس را با آن یادآور می شوند. بر اساس فرهنگ اروپای شرقی، شخصیتی به نام کرامپوس نیز وجود دارد که ترسناک ترین کریسمس در جهان به آن مربوط می شود.
در سرتاسر دنیا، جشن ها و مراسم های عجیب و شگرف، کم نداریم. یکی از این جشن های عجیب برگزاری جشن کریسمس در جمهوری چک است که به شکلی کاملا متفاوت و البته ترسناک صورت می گیرد. کرامپوس که در بالا از آن نام بردیم، شخصیتی دارد که از نظر ویژگی های اخلاقی کاملا برعکس بابانوئل می باشد. بابا نوئل شخصیتی مهربان دارد که هر سال روز کریسمس یا شب قبل از کریسمس با کیسه ای مملو از کادو و هدیه برای بچه ها، به استقبال سال نو می آید ولی کرامپوس در روز کریسمس به شهر می آید و به ‌جای کادو دادن به مردم، حامل خبرها و اتفاقات بد و ناگوار برای آن ها است. افزون بر این، او بچه‌های بد را در کیسه ای مخصوص می‌اندازد، با خود به استراحتگاهش برده و تنبیه می ‌کند، از این رو بچه ها از او وحشت دارند و از او می ترسند.
بنا بر افسانه‌های موجود، کرامپوس موجودی تک ‌شاخ با ماسک چوبی دست ‌ساز است که لباسی از پشم بز به تن دارد و زنگوله‌ ای بزرگ به کمرش می بندد و این ویژگی ها بر خوفناک بودن او می افزاید.
برگزاری مراسم ترسناک ترین کریسمس در جهان، چندی پیش، در جمهوری چک صورت گرفته که در طی آن مردم لباس هایی از پشم گوسفند به تن کرده و با گذاشتن ماسک مخصوص بر روی صورت، این مراسم را اجرا نمودند.
کریسمس یکی از جشن های مقدس است که نزد مسیحیان اهمیت ویژه ای دارد و اگر شما گردشگران تور چک می خواهید که این مراسم را در شهری که مانند عکس ها جذاب و بی نقص است بگذرانید، جمهوری چک را انتخاب نکنید، اما اگر به هیجان خیلی علاقه دارید باید بگوییم که می توانید با شرکت در ترسناک ترین کریسمس در جهان که در چک برگزار می شود، اوج هیجان را تجربه کنید.
یکی دیگر از مراسماتی که در کریسمس در جمهوری چک انجام می شود و گردشگران تور چک می توانند آن را  تماشا کنند، در شهر پراگ است. در روزهای جشن کریسمس نمای این شهر بر خلاف هر شهر دیگری در جهان است. در بازارهای کریسمس معروف شهر پراگ که شامل کلبه های چوبی تزئین شده می باشد، هدایای ساخته شده به وسیله هنرمندان صنایع دستی و زیورآلات طراحی شده با ظرافت های خاص و شیرینی های پخته شده خوش مزه وجود دارد. در بخش های قدیمی شهر، شما حتی اصطبل بز، الاغ و گوسفند نیز می بینید که نشانگر اهمیت دادن به سنت های قدیمی این جشن است. همچنین خیابان ها چراغانی گشته و موسیقی در همه جای شهر نواخته می شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما