جزیره ای همانند مریخ

یکی از شگفتی های خلقت در جهان، جزایری است که در هر نقطه از کره خاکی وجود دارند و شاید هر یک اسراری را با خود به دوش می کشند. جزیره دوون که به جزیره ای همانند مریخ شهرت یافته، نیز از این قاعده مستثنی نیست.
در این قسمت از لحظه آخر قصد داریم جزیره ای همانند مریخ را برای گردشگران تور کانادا معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید. 
بی شک نمی توان منکر این قضیه شد که بشر ده ها سال است که به زندگی در سیاره ای دیگر می اندیشد و این موضوع از آمال و آرزو های هر فرد است که به سیاره دیگری به طور مثال مریخ سفر کند و آن را از نزدیک ببیند. اندک افرادی در جهان هستند که از وجود مریخ بر روی زمین آگاهند. همان طور که اشاره کردیم جزیره ای همانند مریخ روی زمین وجود دارد که تا حدودی حس کنجکاوی انسان را برای دیدن مریخ و سفر به سیاره دیگر، ارضا کرده است.
جزیره دوون در غرب خلیج بافن، یکی از بزرگ ترین جزایر مجمع الجزایر قطبی کانادا در اقیانوس منجمد شمالی می باشد. همچنین این جزیره در قسمت جنوبی الزمیر و در سرزمین های نوناووت کانادا واقع شده است.
این جزیره از لحاظ وسعت مقام بیست و هفتمین جزیره جهان و دومین جزیره بزرگ از جزیره های ملکه الیزابت و ششمین جزیره بزرگ در کشور کانادا را به خود اختصاص داده است. همچنین این جزیره بزرگ ترین جزیره غیر مسکونی کره زمین است که تنها دانشمندان و محققان به دوون، جزیره ای همانند مریخ سفر کرده و تحقیقاتی بر روی انجام می دهند. جزیره دوون تقریبا همه روز های سال یخ زده است، علی الخصوص قسمت های شرقی جزیره همواره پوشیده از قطعات یخ با قطر های مختلف 500 تا 700 متری می باشد. فقط در یک دوره زمانی کوتاه 45 تا 50 روزه و در چله تابستان که دمای هوا به 8 درجه سانتی گراد می رسید، زمین جزیره دوون از برف و یخ خالی می شود.
اما در مابقی روز های سال دمای هوای جزیره به طور متوسط 16- درجه سانتی گراد بوده و جزیره مملو از صخره های یخی می باشد. با این اوصاف واضح است که جزیره دوون، جزیره ای همانند مریخ خالی از سکنه، جانوران و حتی موجودات زنده می باشد. زمین کویری جزیره دوون درست مثل مریخ بایر و بی مصرف بوده و تنها در سواحل شمال شرقی جزیره انواع خزه ها رشد و غذای مصرفی گاومیش های ساکن در جزیره را تامین می کنند.
شاید برای گردشگران تور کانادا جالب باشد که خاک مرطوب و سرد این منطقه مناسب برای زیست بی مهرگانی همچون کرم، تک یاخته، پشه، مگس و لارو می باشد و همچنین در سطح جزیره تعداد کمی پرنده نیز زندگی می کنند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جزیره ای همانند مریخ

تامیا 22 آبان 97
4
جزیره ای همانند مریخ بسیار عالی و جالب بود ممنون از مطالب خوبی که می گذارید
تامیا 22 آبان 97
2
جزیره ای همانند مریخ بسیار عالی و جالب بود ممنون از مطالب خوبی که می گذارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما