مقبره ای از صدها جسد

📅 بروزرسانی : ۷ فروردین ۱۳۹۷ بازدید : 353
 
مقبره ای از صدها جسد در جنوب ایتالیا و در شهر پالرمو واقع شده است و می توان ‏گفت یکی از مهمترین بنا های تاریخی کشور ایتالیا است که بازدید از آن حس ترس و وحشت را به گردشگران تور ایتالیا و بازدید کنندگان ‏القا می کند.  
این مقبره گورستانی بسیار عجیب و در نوع خود بی نظیر است و ‏Catacombe dei ‎Cappuccini‏ نام دارد که به خاطر دارا بودن اجساد قدیمی همواره مورد توجه قرار گرفته ‏است. گورستان کاپوچین در واقع از در قرن 16 میلادی به وجود آمده است و راهبان ‏سبب گسترش آن شده اند. اولین جسدی که در این گورستان قرار گرفته است جسد برادر روحانی ‏Silvestro of Gubbio‏ ‏می باشد که راهبه ها به خاطر علاقه ای که به این برادر روحانی داشتند جسد وی را ‏مومیایی کرده و در زیرزمینی قرار دادند. برای مومیایی کردن اجساد این مقبره  آن ‏ها را خشک کرده و یا با سرکه می شستند. پیکر برخی از اجساد این مقبره با روغن و ‏عطر پوشیده شده اند و برخی دیگر از آن ها نیز در تابوت های شیشه ای نگهداری می شوند ‏نکته جالب توجه در رابطه با اجساد موجود در این مقبره این است که اغلب آن ها لباس ‏بر تن دارند . در ابتدا این گورستان فقط به راهبان و مردان خدا اختصاص داشته است اما پس از ‏مدتی اجساد مردم عادی نیز مومیایی شده و در این مقبره قرار می گیرفت. ‏ آخرین کشیشی که جسد وی مومیایی شد برادر ریکاردو بود و پس از آن در سال 1880 این مقبرهی پر از مومیایی تعطیل شده و از گورستان به یک جاذبه گردشگری ترسناک ‏تغییر کاربری داد.
اگر قصد سفر با تور ایتالیا و بازدید از این گورستان را دارید باید بدانید حدود هشت ‏هزار مومیایی در این مجموعه وجود دارد که دیدن ظاهر و طریقه قرار گیری هر یک از آن ‏ها همچنین فضای تقریبا تاریک و راهرو های باریک شما را به وحشت خواهد انداخت ‏پس اگر از آن دسته از افرادی هستید که اهل تجربه ترس توام با هیجان نیستید از ‏رفتن به این گورستان که مقبره ای از صدها جسد می باشد خودداری  کنید. 
می توان گفت آخرین مومیایی که پس از تعطیلی رسمی مقبره در سال 1920 به این ‏مجموعه اضافه شد، جسد مومیایی یک دختر بچه دو ساله بود که از مردم عادی بوده و ‏به طرز معجزه آسایی جسد کاملا سالم می باشد به طوری که شما در نگاه اول حس می ‏کنید کودکی در تابوت به خواب آرام فرو رفته است.‏
‏امیدواریم این مقاله در سفر با تور ایتالیا برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره مقبره ای از صدها جسد

الوند آبان 1397
12 نفر پسندیدند
وااااااای من که دلشو ندارم برم و مقبره ای از صدها جسد رو ببینم

lahzeakhar.com/news/22234-%D9%85%D9%82%D8%A8%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AC%D8%B3%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مقبره ای از صدها جسد