فستیوال خونین گاوبازی

📅 بروزرسانی : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ بازدید : 294
این جشنواره، سومین فستیوال خطرناک دنیا بوده که نسبت به دیگر فستیوال ها شناخته شده تر بوده و دارای محبوبیت زیادی بین گردشگران جهانی می باشد. فستیوال خونین گاوبازی، جشنواره ای تاریخی است که هر سال ظهر روز ششم ژوئیه شروع می شود و تا نیمه های شب چهاردم ژوئیه ادامه دارد. این جشنواره، که فستیوال سن فرمین نیز نامیده می شود در شهر پامپلونا در ایالت نابارای اسپانیا انجام می شود. سن فرمین یک مبلغ مسیحی بود که رومیان آن را به جرم تبلیغ دین مسیحیت سر بریدند و پیکر او را به یک گاو بستند تا در شهر کشیده و نابود شود. یک زن که از شهر پامپلونا بود و لباس سفیدی بر تن داشت سعی کرد تا به او کمک کند و گاو را متوقف کند. پوشیدن لباس سفید در فستیوال خونین گاوبازی بر می گردد به همین داستان. فستیوال خونین گاوبازی از سال 1324 در کشور اسپانیا برگزار می شود که در آن زمان به دلیل شرایط نامناسب جوی، برگزرای این مراسم از روز 10 ماه اکتبر به روز 7 – 14 ماه ژوئیه تغییر یافت.
شهر پامپلونا که درتمام سال شهری ساکت و آرام است، در طول برگزاری فستیوال خونین گاوبازی به شهری شلوغ تبدیل می شود که گردشگران بی شماری از سراسر جهان با تور اسپانیا برای دیدن این مراسم به کشور اسپانیا می آیند. فستیوال خونین گاوبازی که جشن تاختن گاوهای خشمناک در کوچه های باریک شهر است از ساعت هشت صبح شروع شده و تقریبا 5 دقیقه به طول می انجامد ولی جشن و سرور مردم تا ساعات اولیه روز بعد ادامه می یابد. این مسابقه سه مرحله دارد، در ابتدا ماتادور جلوی گاو می ایستد، سپس دو نفر نیزه دار وارد میدان می شوند و با زخمی کردن گاوها مسابقه را به جریان می اندازند. در مرحله آخر نیز ماتادور به تنهایی با یک شنل قرمز وارد میدان می شود و شمشیر به دست لحظات پایانی عمر گاو را با نمایشی خونین تمام می کند. در این جشنواره مسابقه و آتش بازی نیز انجام می شود و در طول مراسم 9 گاو و 9 گوساله غضبناک و عصبی در کوچه های تنگ شهر رها می شوند تا به مردم آسیب برسانند. پایان این مسیر به استادیوم ختم می شود.
از زمانی که این فستیوال جهانی شد، هر ساله هزاران نفر برای بازدید یا شرکت در این مراسم با تور اسپانیا به پامپلونا می روند. همان طور که تعداد تماشاگران هر سال رو به افزایش است، احتمال این که افراد بیشتری توسط گاوها زخمی شوند و یا زیر دست و پای آن ها بمانند نیز افزایش پیدا می کند. به دلیل حضور جمعیت زیاد در این فستیوال، افراد بسیاری از روی سکوها این مسابقه را تماشا می کنند که همین موضوع موجب سقوط آن ها و افزایش تلفات ناشی از این فستیوال می شود.    
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره فستیوال خونین گاوبازی

یسنا آبان 1397
15 نفر پسندیدند
فستیوال خونین گاوبازی خیلی فستیوال چندشی هست اما خب طرفدارای خاص خودشو داره

lahzeakhar.com/news/22212-%D9%81%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به فستیوال خونین گاوبازی