باغ وحش جیپور

شهر جیپور واقع در شمال غربی کشور هند، یکی از مقاصد گردشگری مهم در این کشور محسوب می شود. این شهر در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار این شهر باعث شده سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از این شهر، تور جیپور را در برنامه سفر خود قرار دهند. یکی از مکان های تفریحی موجود در این شهر باغ وحش جیپور می باشد. در این بخش از وب سایت لجظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با باغ وحش جیپور در اختیار شما قرار دهیم.
باغ وحش جیپور واقع شهر جیپور در ایالت راجستان یکی از معروف ترین باغ وحش ها در کشور هند محسوب می شود. این باغ وحش در سال 1877 میلادی طبق دستور مهارجه ساوای رام سینگ در فاصله ای نزدیک به موزه معروف آلبرت هال ساخته شده است. گردشگران تور هند می توانند از موزه حیات وحش موجود در این مکان بازدید به عمل آورند. باغ وحش جیپور دارای 3 بخش مختلف بوده که هرکدام از آن ها مخصوص نگهداری از دسته های مختلف جانوران می باشد، سه بخش موجود در این باغ وحش عبارت اند از بخش نگهداری از پرندگان، خزندگان و پستانداران.
گردشگران تور جیپور می توانند در این باغ وحش در حدود 550 حیوان که از 50 گونه مختلف می باشند، بازدید کنند. از انواع حیوانات موجود در این مکان می توان به پلنگ ها، ببر ها، کفتار ها، چیتا ها، گوزن ها و چندین نوع پستاندار دیگر، همچنین پرندگان گوناگونی مانند طاووس و طوطی اشاره کرد.
از جاذبه های گردشگری دیگر تور جیپور که در نزدیکی این باغ وحش قرار دارند می توان به باغ رام نیواس، موزه عروسک ها و دروازه Sanganeri اشاره کرد.
بازدید از این باغ وحش از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر امکان پذیر می باشد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر