باغ وحش بغداد

بغداد یکی از شهرهای مذهبی و مقدس نزد مسلمانان بوده که از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. این شهر علاوه بر این که حرم کاظمین را در خود جای داده، تعدادی جاذبه گردشگری بی نظیر و تفریحات مهیج دارد که سبب شده توجه توریست های مختلف را به خود جلب کند. یکی از بهترین تفریحات این شهر باغ وحش بغداد می باشد.

باغ وحش بغداد در سال 1971 در محدوده ی باغ های الزورا تاسیس شد. مساحت کلی زمینی که این باغ وحش در آن احداث گشته حدود 200 هکتار است. وجود درختان نخل بزرگ و سر به فلک کشیده بر زیبایی این مکان افزوده و گردشگران تور بغداد می توانند از راه رفتن در میان این درختان لذت ببرند. همچنین گردشگران تور عراق خوب است که بدانند، تعدادی آلاچیق در این باغ وحش وجود دارد که می توانید در آن ها استراحت کنید.
باغ وحش بغداد وسیع ترین باغ وحش کشور عراق محسوب می شود و وجود جذابیت های زیاد در آن، بسیاری از جهانگردان را مجاب می کند تا از نقاط مختلف دنیا با تور بغداد راهی این شهر شوند و از این مکان بازدید به عمل آورند.
این باغ وحش تا سال 2003 مکان زندگی حدود 650 حیوان بود، اما در طی حمله ی تروریستی که به شهر عراق انجام شد، اغلب حیوانات جان باختند و فقط 35 تا از آن ها زنده ماندند. اما با این وجود، باغ وحش بغداد به حال خود رها نشد و در همان سال مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و هم اکنون 1070 حیوان در آن به حیات می پردازند. حیوانات و پرندگان و پستانداران گوناگونی در این باغ وحش زیبا وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید. دریاچه ای چشم نواز در این مکان وجود دارد که منظره ی زیبایی به فضای باغ وحش بخشیده است. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما