ویزا اکراین

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 1169

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی محسوب می شود که 77 درصد از مردم این کشور نژاد اوکراینی دارند و باقی آن ها را افرادی با نژادهای روسی، بلاروسی، مولداوی، تاتارهای کریمه، بلغارها، مجارستانی، رومانیایی، لهستانی، یهودیان، ارامنه، یونانی ها، تاتارها تشکیل می دهند. پایتخت این کشور شهر کی اف است و زبان رسمی مردم آن اوکراینی می باشد. کشور اوکراین جایگاه هشتم در جهان را از نظر گردشگر دارد. برای اینکه به این کشور برویم لازم است ویزا داشته باشیم اما این که چگونه موفق به اخذ ویزا شویم و چگونه اقدام نمائیم از چیزهایی است که باید هر شخصی که قصد به رفتن به آن جا را دارد بداند و از ان مطلع گردد.

صدور ویزای اوکراین چقدر زمان می خواهد

برای گرفتن ویزای اوکراین طی  مدت 15 روز از تاریخ دریافت مدارک و درخواست صدور ویزا اقدام به تصمیم گیری در ارتباط با ویزای اشخاص می نمایند و البته ممکن است گاهی تا 30 روز کاری نیز این صدور طول بکشد. اگر می خواهید فوری به اوکراین بروید و عجله دارید باید هزینه ای دو برابر را پرداخت نمائید. 

 

تصویر ویزای اکراین شرایط صدور ویزا و مدت صدور

 

وقت سفارت اوکراین

این وقت در ایران توسط کارگزاری VFS زمان بندی و تعیین می گردد. هنگامی که می خواهید درخواست وقت دهید به سایت سفارت کشور اوکراین راهنمائی می شوید. بعد از ساخت اکانت در سایت، فرم در خواست ویزای اوکراین را تکمیل کرده و در آخر این فرم باید دفتر انگشت نگاری را مشخص نمائید که یا کارگزاری VFS  می باشد و یا کنسولگری اوکراین در ایران است. بعد از گذشت 90 روز از ارائه درخواست خود می توانید در کارگزاری یا کنسولگری حضور پیدا کنید. 

سفارت اوکراین برای اخذ ویزا کجاست؟

تهران، تجریش، خیابان باهنر، کوچه قادری، پلاک 10 محل سفارت اوکراین در ایران است. اگر قصد رفتن به این سفارت را داشتید از ساعت 9 صبح تا 13 و 14 تا 18 از روز یکشنبه تا پنج شنبه می توانید به آن مراجعه کنید.
البته برای رفتن به دفتر کارگزاری ویزای اوکراین می توانید به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری( بیست و هفتم) پلاک 11 طبقه دوم در روزهای یک شنبه تا پنج شنبه  از ساعت 8 تا 17 مراجعه فرمائید.

انواع ویزای اوکراین

ویزای اوکراین در 3 نوع به صورت اصلی صادر خواهد شد.
ویزای ترانزیت( نوع B): این ویزا را برای مدت 5 روز صادر می کنند و به فردی تعلق می گیرد که قصد دارد از طریق اوکراین به کشور دیگر سفر  نماید.
ویزای کوتاه مدت( نوع C): این ویزا برای اشخاصی است که قصد دارند از هر 180 روز 90 روزش را در اکراین اقامت کنند. ویزای   C به عنوان تک ورود، 2 ورود و یا چند ورود به مدت 6 ماه صادر شده و بیش از 5 سال نیز اعتبار ندارد.
ویزای بلند مدت( نوع D): این ویزا را برای اشخاصی صادر می کنند که قصد اقامت به صورت موقت اما بیش تر از 90 روز را در اوکراین دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اوکراین

اگر قصد گرفتن ویزای اوکراین را به طور حتم داشتید باید مدارکتان توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه گردد. تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای اوکراین لازم نیست و همان مهر مترجم کافی است. جهت اخذ ویزا مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

  • پرینت فرم تکمیل شده درخواست ویزای اوکراین
  • اصل پاسپورت متقاضی به همراه حداقل 6 ماه اعتبار
  • 1 قطعه عکس 4*3 با پس زمینه ی سفید بدون ادیت 
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
  • تمکن مالی ویزای اوکراین به دلار آمریکا
  • برگه تعیین وقت سفارت که این برگه در مرحله آخر تکمیل فرم به شما داده خواهد شد. 

پیکاپ ویزا اوکراین

پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت را به ارسال کردن پاسپورت به سفارت و برگرداندنش همراه با ویزای شخصی که تقاضا داده است می گویند. پیکاپ ویزا برای کشورهایی صورت می گیرد که الان خدمات کنسولگری برای شهروندان ایرانی در ایران را متوقف نموده اند که شامل کشورهای همچون کانادا، آمریکا، انگلستان، آلبانی و لیتوانی می گردد.
برای پیکاپ ویزا اوکراین، در ایران چون تمام کارهای ویزای اوکراین در سفارت و ویزا سنتر اوکراین در تهران صورت می گیرد و لازم است مسافر برای مصاحبه و دریافت ویزا، به ویزا سنتر اوکراین برود نیازی به پیکاپ ویزا نیست و به عبارتی اصلا پیکاپ ویزایی برای اوکراین وجود ندارد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.2 از 5 | از 106 کاربران به ویزا اکراین