ویزای توریستی آفریقای جنوبی

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

ویزای توریستی تور آفریقای جنوبی برای کسانی صادر می شود که فقط به قصد تفریح و گردش به این کشور سفر می کنند که مدت اعتبار آن از صدور یک ماه اعتبار دارد و اگر مایل بودید بیشتر اقامت داشته باشید در خود کشور آفریقا امکان تمدید اعتبار نمی باشد.
با داشتن ویزای توریستی آفریقا به هیچ وجه نمی توانید در این کشور تحصیل ویا کسب و کار انجام دهید زیرا که برای هر کدام می بایست ویزای جداگانه درخواست کنید.
برای متقاضیان ویزای توریستی با در دست داشتن گذرنامه ایرانی به سفارت آفریقا واقع در تهران، تجریش، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی، خیابان یکتا شماره 5 و تلفن تماس 02122770286 مراجعه کنید.
لازم به ذکر است که حضور تقاضا کننده الزامی نمی باشد و مصاحبه صورت نمی گیرد.
اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را از سایت کنسولگری آفریقا و یا سفارت آن که در تهران واقع شده را دریافت کنید و در دو نسخه تکمیل کنید. حتی اگر بخواهید به خانواده سفر کنید می بایست برای هر شخصی فرم جداگانه ی ویزای توریستی آفریقای جنوبی را دریافت و تکمیل کنید. همچنین داشتن عکس 6*4 الزامی می باشد، در نظر داشته باشید برای عکس به عکاس گوشزد کنید که برای دریافت روادید می خواهید که قانون های خاصی نظیر ( عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ و با شکل ظاهری فعلی شخص مطابقت داشته باشد) را دارد.
توجه داشته باشید برای درخواست روادید در زمان هایی مثل فصل تابستان که تعداد متقاضیان زیاد می باشد ممکن است زمان زیادی ببرد پس بلافاصله بعد از مشخص کردن تاریخ سفرتان به سفارت اقدام کنید. مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:
1- به همراه داشتن اصل شناسنامه ایرانی
2- دو قطعه عکس برای هر متقاضی با در نظر داشتن مواردی که قبلا ذکر شده
3- گذرنامه(پاسپورت) : باید تاریخ گذرنامه شما تا 6 ماه پس از صدور اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن مهر روادید خورده الزامی است
4- آدرس دقیق محل سکونت فعلی و محل کار متقاضی 5- داشتن فیش گردش مالی در 3 ماه گذشته
5- برای متقاضیانی که محصل و دانشجو هستند داشتن فرم اشتغال به تحصیل
6- به همراه داشتن بلیط رفت و برگشت آفریقای جنوبی با رزرو قطعی هتل
7- چک ضمانت برای بازگشت که در وجه کارگزار صدور شده و مبلغ آن از حداقل 3 میلیون شروع می شود.

به طور معمول بررسی مدارک اراءه داده شده به کنسول گری و صدور ویزا از 2 هفته تا یک ماه به طول می انجامد. در نظر داشته باشید تا کلیه ی مدارک را خوانا و مرتب در طول مسیر به همراه داشته باشید تا با هیچ مشکلی روبرو نشوید و به راحتی سفر کنید.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی آفریقای جنوبی

راحله مهر 1397
برای گرفتن ویزای توریستی آفریقای جنوبی چقدر زمان میبره ؟ خود آژانس انجام میده؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی آفریقای جنوبی