ویزای توریستی قبرس

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
قبرس یکی از جزایر بزرگ دریای مدیترانه می باشد که در سال های اخیر مورد توجه جهانگردان زیادی قرار گرفته و به دلیل آب و هوا و جاذبه های گردشگری بی نظیری که دارد توجه ها را از اقصی نقاط دنیا به سوی خود جلب کرده است. برای سفر به این کشور زیبا و گشت و گذار در آن، باید ویزای توریستی قبرس را تهیه نمایید.
ویزای توریستی قبرس برای سفرهای کوتاه و تفریحی می باشد و اجازه اقامت، کار و تحصیل را فراهم نمی کند. ویزای توریستی قبرس به صورت یک بار ورود بوده و حداکثر برای مدت 2 هفته صادر می گردد. برای اخذ ویزای توریستی قبرس باید به سفارت آن در تهران مراجعه کنید و نسبت به انجام مراحل لازم اقدام کنید. همچنین برای این منظور، حضور تقاضا دهنده و یا مسافر تور قبرس الزامی می باشد و برای تعیین و زمان مصاحبه باید حضوری به سفارت برود، لازم به ذکر است که به صورت تلفنی هیچ زمانی برای شما تعیین نمی کنند.
اولین اقدامی که برای ویزای توریستی قبرس باید انجام دهید این است که فرم درخواست ویزا را از سفارت گرفته و در دو نسخه تکمیل نمایید و اگر به صورت خانوادگی سفر می کنید هر یک از افراد باید به صورت جداگانه فرم پر کنند. کم هزینه ترین و مطمئن ترین راه برای دریافت ویزای توریستی قبرس این است که به صورت شخصی اقدام نمایید.
داشتن کپی از تمامی مدارک الزامی می باشد، به دلیل این که پس از مطابقت، اصل مدارک به شما بازگردانده می شود و لازم است کپی آن ها نزد سفارت و در پرونده باقی بماند، همچنین مدارکی که علاوه بر فرم باید تحویل دهید شامل :
1. کپی از تمام صفحات شناسنامه
2. گذر نامه با حداقل 7 ماه اعتبار و کپی از صفحات مهر ویزا خورده
3. دو قطعه عکس 4*6 رنگی ، تمام رخ و زمینه سفید
4. معرفی نامه محل کار تقاضا دهنده
5. رزرو هتل
6. بلیط قطعی رفت و برگشت
7. مدارک و اسناد مالکیت ملک
8. فرم درخواست ویزا
9. پرینت گردش حساب بانکی
حداقل 8 روز کاری بررسی مدارک زمان می برد و هزینه آن صد و پنجاه هزار تومان می باشد. بسته به فصل سفر، چند هفته ای زمان می برد که اعلام شود فرد تقاضا دهنده و مسافر تور قبرس دارای شرایط دریافت ویزا می باشد یا خیر، این مدت نهایتا طی یک ماه مشخص می گردد. 
هزینه ی صدور ویزای توریستی قبرس برای یک بار ورود معادل 20 یورو و برای چند بار ورود به این کشور 60 یورو می باشد. برای صدور ویزای توریستی عادی 10 روز کاری و برای صدور ویزای توریستی فوری 3 روز کاری زمان لازم می باشد.
چند نکته در زمینه ویزای توریستی قبرس وجود دارد که لازم است گردشگران تور قبرس از آن ها اطلاع داشته باشند:
* ایرانیان برای قبرس شمالی نیاز به دریافت ویزا ندارند ولی از طرفی، بازدید از قبرس جنوبی برای آن ها امکان پذیر نمی باشد.
*در حالت کلی ویزای توریستی قبرس در ایام تابستان و نوروز راحت تر صادر می گردد و گردشگران تور قبرس می توانند این فرصت را غنیمت شمرده و در این زمان به این کشور دلفریب سفر کنند.
*داشتن ویزای قبرس جنوبی برای گردشگرانی که قصد دارند در آینده ویزای شینگن دریافت کنند بسیار حائز اهمیت می باشد.
*قبرس عضو اتحادیه شینگن نبوده ولی کسانی که این نوع ویزا را دارند، تحت شرایطی، بدون اخذ ویزای کوتاه مدت می توانند به این کشور سفر کنند.
*آن دسته از گردشگران تور قبرس که در گذرنامه ی خود، مهر قبرس شمالی را دارند، ممکن است در آینده برای دریافت ویزای قبرس جنوبی و چند کشور دیگر به مشکلاتی بر بخورند، پس بهتر است هر چه زودتر نسبت به تعویض گذرنامه خود اقدام کنند.
*آن دسته از گردشگران تور قبرس که قصد دارند حیوانات خانگی خود را همراه با خود به سفر ببرند باید گواهی سلامت حیوان دریافت کنند.
*ورود به این کشور از فرودگاه ها و راه های مشخص باید انجام شود و آن دسته از مسافرانی که از راه های دیگر وارد این کشور می شوند به پرداخت جریمه های سنگینی محکوم می شوند.
*توریست هایی که به قبرس جنوبی سفر می کنند، می توانند از راه های زمینی به قبرس شمالی بروند ولی برای خروج باید حتما به قبرس جنوبی بازگردند و از آن جا از خاک این کشور خارج شوند.
آدرس سفارت قبرس در ایران : تجریش– خیابان شهید کریمی – شماره 328 
ساعت کاری سفارت قبرس در ایران : یکشنبه تا پنج شنبه 9 الی 11 
شماره تماس سفارت : 02122219842 
آدرس وبسایت : 
http://www.mfa.gov.cy/mfa/embassies 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی قبرس

سارا مهر 1397
ویزای توریستی قبرس حدودا چند روزه در میاد؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 115 کاربران به ویزای توریستی قبرس