ویزای توریستی اسپانیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
ویزای توریستی اسپانیا برای متقاضیانی صادر می شود که فقط به قصد تفریح به اسپانیا سفر می کنند و قصد اقامت بلند مدت همچنین انجام کارهای تجاری را ندارند. مدت اعتبار روادید توریستی اسپانیا از زمان صدور 2 هفته تا سه ماه این اجازه را می دهد که در این کشور حضور داشته باشید که اجازه کار یا اقامت خارج از مدت تعیین شده امکان پذیر نمی باشد.
برای تعیین دقیق زمان مصاحبه و اخذ فرم روادید می بایست حضوری به کنسولگری اسپانیا واقع در تهران مراجعه کنید. تعیین وقت از طریق تلفن امکان پذیر نمی باشد. حتما از قبل تاریخ دقیق سفر خود را مشخص کنید زیرا که در فصل تابستان و تعطیلات نوروز به دلیل تقاضا بالا مردم ممکن است تعیین وقت مصاحبه شما چند هفته طول بکشد، پس هرچه زودتر اقدام کنید.
آدرس سفارت اسپانیا: تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، پلاک 10. شماره تماس: 02122568684 – 02122568681 . ساعات کار سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه 9 صبخ تا 16 عصر می باشد.
اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را از سایت کنسولگری اسپانیا و یا سفارت آن که در تهران واقع شده را دریافت کنید و در دو نسخه تکمیل کنید. حتی اگر بخواهید با خانواده سفر کنید می بایست برای هر شخصی فرم جداگانه ی ویزای توریستی اسپانیا را دریافت و تکمیل کنید. کلیه مدارک با کپی از آن ها را در هنگام وقت مصاحبه باید به همراه داشته باشید که پس از بررسی اولیه اصل مدارک به شما بازگردانده می شود. کلیه مدارک باید به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شده باشد.
مدارک مورد نیاز شامل :
1- اصل شناسنامه ایرانی
2- گذرنامه(پاسپورت) : باید تاریخ گذرنامه شما تا 6 ماه پس از صدور اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن مهر روادید خورده الزامی است
3- دو عدد عکس رنگی 4*6 برای هر متقاضی( با مراجعه به عکاسی حتما قید کنید که عکس را برای گذرنامه می خواهید) عکس باید با پس زمینه ی سفید، تمام رخ و مطابق با شکل ظاهری فعلیتان باشد 4- کسانی که دعوت نامه دارند باید اصل دعوت نامه را ضمیمه مدارک خود داشته باشند
5- رضایت نامه تایید شده پدر در محضرخانه برای فرزندان و افراد زیر 18 سال
6- در صورت شاغل بودن مدارک رسمی و قانونی دال بر شغل و اعتبار شغلیتان همچنین میزان موجودی و گردش حسابتان
7- بلیط رفت و برگشت با تاریخ دقیق در صورت نیاز فرم های رزرواسیون هتل
8- همراه داشتن بیمه مسافرتی با تاریخ صدور مشخص ( شرکت بیمه گذار باید نمایندگی معتبری در کشور مورد نظر شما داشته باشد تا کلیه هزینه های احتمالی درمان و بیمارستان را متقبل باشد).
از زمانی که کلیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا را به سفارت تحویل دهید از یک هفته تا 6 هفته طول می کشد تا اعلام کنند واجد شرایط برای سفر به اسپانیا هستید یا خیر. گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی اسپانیا

لاله مهر 1397
من سربازم ویزای توریستی اسپانیا رو چجوری می تونم بگیرم ؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی اسپانیا