ویزای توریستی ایتالیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
ویزای توریستی ایتالیا برای متقاضیانی صادر می شود که فقط به قصد تفریح به ایتالیا سفر می کنند و قصد اقامت بلند مدت همچنین انجام کارهای تجاری را ندارند. مدت اعتبار روادید توریستی ایتالیا از زمان صدور سه روز تا سه ماه این اجازه را می دهد که در این کشور حضور داشته باشید که اجازه کار یا اقامت خارج از مدت تعیین شده امکان پذیر نمی باشد. اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را از سایت کنسولگری ایتالیا و یا سفارت آن که در تهران واقع شده را دریافت کنید و در دو نسخه تکمیل کنید. حتی اگر بخواهید با خانواده سفر کنید می بایست برای هر شخصی فرم جداگانه ی ویزای توریستی ایتالیا را دریافت و تکمیل کنید. کلیه مدارک به همراه کپی از آن ها را در هنگام وقت مصاحبه باید به همراه داشته باشید که پس از بررسی اولیه اصل مدارک به شما بازگردانده می شودهمچنین کلیه مدارک باید به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شده باشد.
آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، پلاک 15
 شماره تماس: 22047802 – 22047803 
 ساعات اداری کار سفارت ایتالیا از 8 الی 14 می باشد.
 مدارک مورد نیاز: 
1- اصل شناسنامه ایرانی 
2- گذرنامه(پاسپورت) : باید تاریخ گذرنامه شما تا 6 ماه پس از صدور اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن مهر روادید خورده الزامی است 
3-  سه عدد عکس رنگی 4*6 برای هر متقاضی( با مراجعه به عکاسی حتما قید کنید که عکس را برای گذرنامه می خواهید) عکس باید با پس زمینه ی سفید، تمام رخ و مطابق با شکل ظاهری فعلیتان باشد
 4- برای کارمندان دولتی و خصوصی فرم اشتغال به کار
 5- برای محصلین و دانشجویان فرم اشتغال به تحصیل 
6- مدرک آخرین دوره تحصیلی 
7- همراه داشتن بیمه مسافرتی با تاریخ صدور مشخص ( شرکت بیمه گذار باید نمایندگی معتبری در کشور مورد نظر شما داشته باشد تا کلیه هزینه های احتمالی درمان و بیمارستان را متقبل باشد)
 8- بلیط رفت و برگشت با تاریخ دقیق در صورت نیاز فرم های  رزرواسیون هتل 
9- در صورت شاغل بودن مدارک رسمی و قانونی دال بر شغل و اعتبار شغلیتان همچنین میزان موجودی و گردش حسابتان
 از زمانی که کلیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا را به سفارت تحویل دهید از یک هفته تا 4 هفته طول می کشد تا اعلام کنند واجد شرایط برای سفر به ایتالیا هستید یا خیر. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی ایتالیا

بهرنگ مهر 1397
میشه ویزای توریستی ایتالیا رو گرفت و اونجا موند و دیگه برنگشت؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی ایتالیا