ویزای اسپانیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
سفر به هر شهر و کشوری نیازمند دریافت ویزای آن مقصد می باشد، اسپانیا هم از این قاعده مستثنی نمی باشد و برای سفر کردن به آن، به هر قصد و نیتی که باشد، باید ویزای اسپانیا را تهیه نمایید. اسپانیا از کشورهای اروپایی است که عضو پیمان شینگن می باشد.
*انواع ویزای اسپانیا
 ویزای توریستی
ویزای توریستی یا گردشگری یکی از محبوب ترین نوع ویزاهای اسپانیا است که گردشگران تور اسپانیا برای سفر به این کشور باید تهیه نمایند. این ویزا کوتاه مدت بوده و برای زمان معینی صادر می شود که گردشگران تور اسپانیا بیش از زمان تعیین شده نمی توانند در این کشور بمانند.
 ویزای تحصیلی
 ویزای ترانزیت
*مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسپانیا
مدارک لازم که افراد باید ارائه دهند عبارت است از:
- گذرنامه معتبر
- اصل شناسنامه و کپی آن
- 3 قطعه عکس
- مدارکی مبنی بر تمکن مالی
- بیمه نامه
- بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل
صدور ویزای اسپانیا بین 2 هفته تا 6 هفته زمان لازم دارد که بستگی به زمان سفر شما داشته، اگر بخواهید در زمان هایی که تقاضا برای سفر بالا می باشد، درخواست اخذ ویزا دهید، ممکن است زمان بیشتری سپری شود تا مدارک به طور دقیق بررسی گردد. صدور ویزای اسپانیا برای بزرگسالان 60 یورو و برای کودکان 35 یورو هزینه دارد.
*مراحل اخذ ویزای اسپانیا
ابتدا باید فرم تقاضای ویزا را دریافت نمایید و برای مصاحبه وقت تعیین کنید. لازم به ذکر است که بگوییم هر فرد باید یک فرم مجزا دریافت نماید. متقاضی باید در زمان مصاحبه ای که برای او تعیین شده به سفارت مراجعه کند و تمامی مدارک را با خود به همراه ببرد.
*آدرس سفارت اسپانیا در تهران
این سفارت در دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، پلاک 10 واقع شده است.
تلفن: 22568681
ساعات کاری: 8 الی 14
وب سایت: www.exteriores.gob.es 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای اسپانیا