ویزای توریستی عراق

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
مکان های مذهبی ارزشمندی در کشور عراق قرار دارد که سالانه بسیاری از توریست ها به قصد بازدید از آن ها راهی این کشور می شوند. برای سفر به هر شهر و یا کشوری باید ویزا در دست داشت. افرادی که قصد سفر و بازدید از مکان های دیدنی کشور عراق را دارند نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید ویزای توریستی عراق را تهیه کنند.
ویزای توریستی عراق با اعتبار 3 ماهه صادر می شود و گردشگران تور عراق در این مدت 3 ماهه باید نسبت به سفر اقدام کنند، همچنین لازم به ذکر است که بگوییم حداکثر زمانی که می توانید در این کشور بمانید 1 ماه است و بعد از این مدت باید خاک عراق را ترک کنید. مدت زمان دریافت ویزای توریستی عراق در زمان های مختلف سال متفاوت است و حداقل 3 روز کاری به طول می انجامد.
شخص متقاضی می تواند از طریق واسطه نسبت به دریافت ویزای توریستی عراق اقدام کند و خودش حضور پیدا نکند. مسافران تور عراق برای دریافت این نوع ویزا باید مدارکی را در دست داشته باشند که این مدارک عبارت اند از:
- دو قطعه عکس سه در چهار (با زمینه سفید و مطابق با اصول خاص)
- اصل پاسپورت با اعتبار (حداقل اعتبار باید 6 ماه باشد)
- اصل شناسنامه
- اصل کارت ملی
این نوع ویزا به دو صورت گروهی و فردی صادر می شود، افرادی که ویزای گروهی می گیرند باید به صورت جمعی و باهم راهی این کشور شوند. برای دریافت این نوع ویزا می توانید بدون مراجعه به سفارت هم اقدام کنید، به این صورت که به کارگزاری امور زیارتی در تهران رفته و مدارک را آن جا تحویل دهید. در صورتی که تمایل دارید به طور مستقیم به سفارت عراق مراجعه کنید، باید به میدان ولیعصر، جنب وزارت بازرگانی، پلاک 11640 بروید. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی عراق