امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه حمل و نقل در رومانی

هزینه حمل و نقل در رومانی

رومانی یکی از کشورهای شبه جزیره بالکان است که به لطف جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی، یکی از مقاصد گردشگری محبوب اروپا می باشد. گردشگرانی که به رومانی سفر می کنند جهت تردد در سطح شهر قصد دارند از وسایل نقلیه شخصی یا سرویس حمل و نقل عمومی شهر استفاده نمایند که این موضوع باعث شده هزینه حمل و نقل در رومانی یکی از مهم ترین فاکتورهای هزینه سفر به این کشور باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه حمل و نقل در رومانی بپردازیم.

گردشگران ابتدا لازم است بدانند جهت هزینه کردن در رومانی می بایست از واحد پولی رایج لئوی رومانی استفاده نمایند. اگر در سفر به رومانی قصد دارید به دلایل مختلفی مانند آسایش و امنیت بیشتر، نداشتن حوصله برای انتظار و غیره، از وسایل نقلیه شخصی اجاره ای استفاده نمایید، لازم است بدانید اجاره خودرو در رومانی قوانین خاصی دارد. اول اینکه شما می بایست گواهینامه بین المللی یا مدرکی جهت اخد مجوز تردد در شهر داشته باشید، دوم اینکه اجاره خودرو در رومانی حداقل 3 روز می باشد که باتوجه به نوع خودرو می بایست بین 270 الی 2000 لئوی رومانی برای هر روز اجاره پرداخت نمایید که علاوه بر آن، برای هر لیتر بنزین هم می بایست 21.31 لئوی رومانی پرداخت کنید.

در صورتیکه قصد استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی شهر را دارد لازم است بدانید تاکسی های رومانی مجهز به تاکسیمتر هستند و گردشگران تور رومانی می بایسد هنگام ورود 2 لئوی رومانی، به ازای هر مایل 3.22 لئوی رومانی و برای هر ساعت 20 لئوی رومانی پرداخت نمایند.

یکی از راه های حمل و نقل و تردد در رومانی، استفاده از سرویس حمل و نقل محلی است که گردشگران تور رومانی می بایست جهت دریافت بلیط های یکطرفه 2 لئوی رومانی و جهت دریافت بلیط یک ماه 70 لئوی رومانی پرداخت نمایند.

گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر