امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به شهرکرد

بهترین زمان سفر به شهرکرد

شهرستان شهرکرد یکی از مناطق زیبا و مرتفع در کشور ایران می باشد. سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف ایران و سایر کشور ها برای بازدید از جاذبه های گردشگری آن، به شهرکرد سفر می کنند. گردشگران برای سفر به این شهر لازم است از وضعیت آب و هوای آن و بهترین زمان سفر به شهرکرد مطلع شوند. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به شهرکرد در اختیار شما قرار دهیم.
آب و هوای شهرکرد به طور کلی معتدل و نیمه مرطوب می باشد. دمای هوا در این شهر در فصل تابستان مناسب بود و در فصل زمستان بسیار سرد می باشد. گردشگران تور شهرکرد لازم است بدانند که میانگین دمای هوا در طول سال در این شهر حدود 12 درجه سانتی است. گرم ترین ماه سال در این شهر ماه مرداد و سرد ترین ماه دی می باشد. جالب است بدانید که سرد ترین و گرم ترین دمای ثبت شده در این شهر منفی 32 درجه زیر صفر و 42 درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.
بهترین زمان سفر به شهرکرد را می توان فصل بهار و تابستان دانست، در این دو فصل دمای هوا در این شهر نسبت به سایر فصل های سال مناسب تر می باشد. دمای هوای در این دو فصل حدود 20 درجه سانتی گراد بوده و در برخی اوقات به 30 درجه سانتی گراد نیز می رسد. گردشگران تور داخلی که علاقمند به تفریحات زمستانی هستند لازم است بدانند که دمای هوای شهرکرد در فصل زمستان در حدود منفی 2 تا منفی 20 درجه سانتی گراد می باشد.
گردشگران تور شهرکرد که علاقمند به مراسم های سنتی این شهر می باشند لازم است بدانند که مراسم چراغ بران که یکی از رویداد های معروف در این شهر بوده، در ماه فروردین هم زمان با تحویل سال نو برگزار می شود.

گالری تصاویر
درج نظر