متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در صورت نیاز به سفر در این مسیر می توانید از آژانس های زیر کمک بگیرید

آژانس ندا پرواز - 02188452888
آژانس دانیار سفر پارسیان - 02186070322
آژانس قصر شایان - 02188429005
آژانس آرشین پرواز - 02188423462

مرتبط های شهرکرد

  • درباره سفر شهرکرد
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا

تور شهرکرد

در ادامه صفحه تور شهرکرد می توانید لیستی از به روز ترین تورهای شهرکرد آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید


شهرکرد یکی از شهر های مرکزی ایران و مرکز شهرستان شهرکرد و استان چهارمحال و بختیاری بوده و از مرتفع ترین مراکز استان در ایران می باشد و به بام ایران معروف است. شهرکرد یکی از 20 شهر مرتفع ایران بوده و با ارتفاع حدود 2060 متر از سطح دریا، بعد از فریدون شهر مرتفع ترین شهر ایران است و می تواند مکان مناسبی برای گردشگران تور شهرکرد محسوب شود.
مردم شهرکرد به زبان فارسی و با لهجه شهرکردی صحبت می کنند. لهجه شهرکردی همان زبان فارسی است که کلمات آن را با آهنگ ادا خاصی تلفظ می کنند به همین دلیل گردشگران تور شهرکرد مشکلی در فهم کلمات و زبان مردم بومی شهرکرد نخواهند داشت. نام پیشین شهرکرد، دهکرد بوده که بعد از تبدیل شدن به شهر، به شهرکرد تغییر نام یافت.
شهرکرد مساحتی حدود 2006 متر مربع داشته و 12 درصد از کل مساحت استان چهارمحال و بختیاری را در بر می گیرد. شهرکرد در ۹۷ کیلومتری جنوب غرب اصفهان بوده و به لحاظ توپوگرافی (مکان‌نگاری) در ضلع شمالی رشته کوه زاگرس قرار گرفته‌ است.
بر اساس سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395، جمعیت شهرکرد حدود 190500 نفر گزارش شد.
شهرکرد دارای آب و هوا نیمه مرطوب و معتدل بوده و تابستان های معتدل و زمستان های بسیار سرد دارد. با این حال، مکانی خوش آب و هوا برای گردشگران تور شهرکرد تلقی می شود.
بیشترین میزان بارش در شهرکرد در فصل بهار و در ماه های اردیبهشت و فروردین بوده و در مابقی ماه های سال به صفر نزدیک است. فصل بهار بهترین فصل برای سفر گردشگران تور شهرکرد می باشد. سرد ترین ماه سال در شهرکرد دی ماه و گرم ترین ماه سال مرداد می باشد به همین دلیل دی و مرداد زمان مناسبی برای سفر گردشگران تور شهرکرد نمی باشد.
شهرکرد دارای جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی زیادی است که گردشگران تور شهرکرد می توانند از آن ها دیدن کنند، در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد: آبشار آتشگاه، پارک جنگلی پروز، غار یخی چما، غار سراب، پیر غار، غار منج، غار خراجی، حاشیه رودخانه کارون، حاشیه رودخانه زاینده رود، پیست اسکی چلگرد، دشت لاله های واژگون، تالاب چغاخور، چشمه دیمه، چشمه مولا و سرداب، چشمه سیاسرد، خانه ستوده چالشتری، موزه باستان‌ شناسی (حمام پرهیزکار)، قلعه جونقان، آبشار زردلیمه، مسجد اتابکان، پارک ملی تنگه صیاد، قلعه شمس آباد، امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون.

شهرکرد با وسعتی غالب بر 2000 کیلومتر مربع در استان چهار محال بختیاری واقع شده است. این شهر که مرکز استان می باشد، حدود 12 درصد از مساحت کل استان را به خود اختصاص داده است. شهرکرد با ارتفاع حدوداٌ 2000 متر از سطح دریا مرتفع ترین مرکز استان ایران بوده و به بام ایران شهرت دارد و سالانه مسافران زیادی با تور شهر کرد به این شهر سفر می کنند. اگر قصد سفر با تور شهرکرد را دارید خوب است بدانید که این شهر تاریخی در 97 کیلومتری جنوب غرب شهر اصفهان، 63 کیلومتری شمال غرب بروجن، 53 کیلومتری شمال شرقی جونقان، 163 کیلومتری شمال لردگان و 14 کیلومتری شمال غرب فرخ شهر قرار گرفته است همچنین شهرکرد به لحاظ وضعیت توپوگرافی (مکان نگاری) در بخش شمالی رشته کوه زاگرس و در میان دشت های مرتفعی که در میان کوه ها قرار دارد، واقع شده است.همچنین این شهر که در قسمت شمال شرقی استان چهار محال بختیاری میباشد از سمت شمال توسط شهرستان های سامان و بن، از شرق توسط شهرستان فرخشهر، از غرب توسط شهرستان فارسان و از جنوب توسط شهرستان کیان شهر احاطه شده است و گردشگران تور شهرکرد می توانند از شهر های اطراف هم دیدن کنند چرا که فاصله این شهرستان ها تا شهرکرد ناچیز است.

در این بخش قصد داریم اطلاعات پرواز و فرودگاهی شهرکرد در اختیار گردشگران تور شهرکرد قرار دارهیم شهر کرد یک فرودگاه بین المللی دارد که در ارتفاع حدوداٌ 2000 کیلومتری از سطح دریا واقع شده است و مرتفع ترین فرودگاه ایران می باشد. در این فرودگاه امکانات زیادی به مسافران تور شهرکرد ارائه می شود برخی از این امکانات عبارتند از نمازخانه، بوفه، قسمت اشیا گمشده، غرفه های تجاری، رستوران ها، شعبات بانک ها، پارکینگ، ایستگاه تاکسی، سیستم تهویه مطبوع و غیره فاصله هوایی شهرکرد تا تهران حدود 500 کیلومتر می باشد و پرواز گردشگران تور شهرکرد حدود یک ساعت و ده دقیقه به طول می انجامد. همچنین لازم به ذکر است هر ماه حدود 72 پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه شهرکرد انجام می شود. ساخت فرودگاه بین المللی شهرکرد در سال 74 و در زمینی به وسعت 350 هکتار آغاز شد و در اول تیر ماه سال 1378 اولین پرواز این فرودگاه به مقصد تهران انجام شد.
این فرودگاه بین المللی مجهر به تجهیزات ناوبری NBD,DVOR/DME، یک سیستم روشنایی، یک باند آسفالته با طول تقریباٌ 3000 متر، عرض 45 متر و دو شانه 7 متری، همچنین یک تاکسوی به ابعاد 285*23 می باشد. از ایر لاین های ایرانی که در این فرودگاه وجود دارند می توان به هواپیمایی زاگرس ، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی آتا، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی ایران ایر و غیر اشاره کرد. در سال گذشته حدود 366 پرواز در این فرودگاه انجام شده که در طی این پرواز ها تقریباٌ 160 هزار مسافر جا به جا شده اند و این فرودگاه بین المللی حدود 0.01 درصد پرواز های کشور را انجام می دهد.

شهرکرد، مرکز شهرستان شهرکرد و استان چهارمحال و بختیاری است، این شهر، در فاصله 97 کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است. شهرکرد از شهرهای مرکزی ایران و مرتفع‌ترین مرکز استان به شمار می آید زیرا این شهر از سطح دریا حدود 2000 متر فاصله دارد و به همین خاطر به بام ایران شهرت یافته است. شهرکرد دارای آب و هوای نیمه مرطوب و معتدل می باشد و به همین خاطر سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور شهر کرد می باشد. گردشگران تور شهر کرد باید توجه داشته باشند که شهر کرد چون از لحاظ آب و هوایی در منطقه کوهستانی قرار گرفته، تابستان های معتدل و خنک و زمستان های بسیار سرد دارد. میانگین دمای هوای سالانه در شهرکرد حدود 12 درجه‌ی سانتی گراد است. در طول 30 سال گذشته حداقل دما این شهر و حداکثر دمای ثبت شده در شهرکرد به ترتیب 30- درجه سانتی گراد و 40 درجه سانتی گراد بوده ‌است. از سردترین و گرم‌ترین ماه‌ های شهرکرد به ترتیب می توان به دی و مرداد اشاره کرد. این استان با آب و هوای مطلوب و فوق العاده ای که دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور شهر کرد می باشد. میزان رطوبت هوای شهر کرد در زمستان متوسط رو به بالا می باشد و همچنین در تابستان هم شاهد مقدار کمی رطوبت هوا هستیم. میزان بارش باران در فصولی که کشت صورت می‌گیرد تقریبا به صفر می رسد، به جز ماه‌ های اردیبهشت و فروردین که با بارش باران کمی همراه است. بهترین زمان سفر با تور شهر کرد، فصل بهار است و اکثر گردشگران تور شهر کرد این فصل را برای سفر خود به این استان انتخاب می کنند.

نظرات کاربران

گلبهار آذر 1397
اگر تور شهرکرد برگزار کنید که عالی میشه من تعریف این شهر رو خیلی شنیدم فرصت کنم و قیمتش مناسب باشه حتما میرم
نغمه شهریور 1397
شهرکرد خیلی خوبه من پارسال رفتم تور شهرکرد عالی بود چون مرتفع ترین استان ایرانه به بام ایران می شناسنش
شیلا شهریور 1397
چند سالی بود که می خواستم با تور شهرکرد برم این شهر زیبا رو ببینم تا این که بالاخره امسال موفق شدم.
خاطره تیر 1397
چرا تور شهرکرد ندارید ؟ میشه بهم یکم توضیح بدید؟
سعیده خرداد 1397
قیمت ها چگونه است؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 427 امتیاز کاربران به تورشهرکرد