هزینه سفر به باتومی

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 631
باتومی شهری کوچک در کشور گرجستان بوده که یکی از زیباترین شهرهای این کشور محسوب می شود و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن جاذبه ها و مکان های دیدنی آن به این شهر سفر می کنند. باتومی به عنوان پایتخت گردشگری گرجستان شناخته می شود و در کنار دریای سیاه واقع شده است. توریست ها می توانند از جاذبه های تاریخی و غذاهای خوشمزه این شهر لذت ببرند. یکی از مهم ترین مسائل برای گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، هزینه سفر به باتومی می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی هزینه های مختلف در باتومی بپردازیم.
لازم به ذکر است که گردشگران تور باتومی بدانند، واحد پول گرجستان لاری می باشد. بهتر است برای سفر به این شهر دلار همراه خود ببرید و در گرجستان دلارهای خود را به لاری تبدیل کنید. پول گرجستان به دو صورت اسکناس و سکه می باشد که سکه های آن در انواع  50، 20، 10، 5، 2 و ا تتری و سکه های 2 و 1 لاری موجود می باشد. همچنین اسکناس های گرجستان شامل: اسکناس 200 لاری با رنگ نارنجی، اسکناس 100 لاری با رنگ یشمی، اسکناس 50 لاری با رنگ سبز، اسکناس 20 لاری با رنگ قرمز، اسکناس 10 لاری با رنگ سرمه ای، اسکناس 5 لاری با رنگ قهوه ای، اسکناس 2 لاری با رنگ نارنجی و اسکناس 1 لاری به رنگ آبی می باشد.
هزینه بلیط: هزینه سفر به باتومی با هواپیما برای گردشگران تور باتومی با پرواز تهران به تفلیس در حدود سیصد و هفتاد هزار تومان تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان بوده و هزینه پرواز تفلیس به باتومی حدود 61 دلار تا 110 دلار می باشد. همچنین قیمت تور های باتومی بسته به پرواز و هتل در حدود یک میلیون و نهصد هزار تومان تا سه میلیون و ششصد هزار تومان می باشد.
هزینه اقامت:یکی از مهم ترین هزینه هایی که باید در مقاله هزینه سفر به باتومی به آن بپردازیم هزینه اقامت در این شهر است، که بسته به نوع هتل متفاوت بوده، برای هتل های 3 ستاره حدود 32 لاری تا 400 لاری، هتل های 4 ستاره در حدود 50 لاری تا 480 لاری و برای هتل های 5 ستاره بین 85 لاری تا 1000 لاری برای هر شب اقامت می باشد.
هزینه خورد و خوراک:
 با توجه به نوع رستوران و غذا هزینه ها متفاوت است. برای صرف غذا در رستوران های ارزان قیمت این شهر در حدود 10 تا 17 لاری، رستوران های متوسط 14 لاری تا 30 لاری و برای رستوران های لوکس از 35 لاری به بالا می باشد.
هزینه حمل و نقل: این هزینه با توجه نوع وسیله نقلیه متفاوت است. هزینه بلیط اتوبوس 0.40 لاری و برای مینی بوس 0.60 لاری است. هزینه رفت و آمد با تاکسی از 2 لاری شروع شده و به نسبت طول مسیر افزایش می یابد. همچنین گردشگران تور باتومی که با ماشین شخصی به این شهر آمده اند یا در این شهر ماشین اجاره کرده اند برای هزینه بنزین به ازای هر لیتر در حدود 2 لاری باید بپردازند.
هنگام سفر به شهر باتومی خوب است نکاتی را بدانید:
* ساعت گرجستان حدود 30 دقیقه از ایران جلوتر می باشد.
* اگر دوستدار فستیوال و جشنواره های مختلف می باشید، بهتر است از زمان جشنواره های گوناگون اطلاع پیدا کنید تا مناسب ترین زمان را برای سفر خود برگزینید.
* هر 100 تتری برابر با 1 لاری می باشد.
* امکانات و خدمات پزشکی در نواحی اطراف شهر کم تر بوده و در اغلب بیمارستان ها و مراکز پزشکی نیز در همان ابتدا هزینه های درمان دریافت می شود. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره هزینه سفر به باتومی

نارسیس آبان 1397
18 نفر پسندیدند
هزینه سفر به باتومی با یه هتل چهار ستاره ی خوب برای یک نفر حدودا چقدر میشه ؟ برای اواخر آبان می خوام برم اگر از آفرهاتون مطلعم کنید ممنون میشم

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/5142-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 105 کاربران به هزینه سفر به باتومی