امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به مجارستان

بهترین زمان سفر به مجارستان

ما در این مقاله میخواهیم بهترین زمان سفر به مجارستان را برای شما شرح دهیم. مجارستان، کشوری در اروپای مرکزی که عضو اتحادیه‌ اروپا است، برای رفتن به این کشور زیبا باید ویزای شینگن داشته باشید. این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوان و مکان های توریستی زیادی است که هر سلیقه‌ ای را راضی می‌کند. دمای هوای مجارستان در طول سال از منفی 20 درجه‌ سانتی‌گراد تا 39 درجه‌ سانتی‌گراد بالای صفر، متغیر است. بارش باران به دلیل آب ‌و‌هوای قاره‌ای که این کشور دارد، غیر قابل پیش‌ بینی است. بادهای شدید بعد از روزهای داغ تابستانی رایج است.
بارش باران بیشتر در پاییز اتفاق می‌افتد. بخش‌های غربی این کشور، معمولا بارندگی بیشتری را نسبت به بخش‌های شرقی دریافت می‌ کنند و خشکسالی‌های جدی ممکن است در تابستان به وقوع بپیوندد. این منطقه تابستان‌های بسیار گرم، زمستان‌های بسیار سرد و بارندگی اندکی دارد. آب‌ وهوای پایتخت، مرطوب است و دمای هوا در بهار و پاییز ملایم است. در تابستان، هوا گرم است و بارش‌های شدید ناگهانی اتفاق می‌افتد. زمستان‌ها سرد و معمولا دمای هوا زیر صفر است. بیشتر مسافرانی که به مجارستان می روند، فصل تابستان را برای سفرخود انتخاب می‌کنند و این فصل در بین گردشگران محبوب‌ تر است چرا که 9 تا 10 ساعت در روز هوا روشن است و البته گاهی بادها و طوفان‌های کوتاه و شدید وجود دارد. 
فستیوال‌ های بهاری و تابستانی در بوداپست، جاذبه‌های گردشگری و ویژگی‌های منحصربه ‌فرد غذایی، باعث می‌شوند که بسیاری از افراد این دو فصل را هم برای سفر به این شهر انتخاب کنند و در واقع مجارستان در این دو فصل نسبت به فصل های دیگر سال مسافران بیشتری دارد. اما سایر بخش‌های این کشور، جاذبه‌های کمی در فصل زمستان دارند و آب‌ و‌هوای آنها تا اواخر بهار، چندان مطبوع نیست. امیدوارم گردشگران عزیز تور مجارستان از این مقاله لذت برده باشند و طبق این اطلاعات بتوانند بهترین زمان سفر به مجارستان را دریابند.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به مجارستان

هنگامه 30 مهر 97
3
بهترین زمان سفر به مجارستان که آب و هوای به نسبت خنکی داشته باشه چه زمانی هست ؟ نه سرد باشه نه خیلیم گرم
درج نظر