بهترین زمان سفر به صربستان

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 682
ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به صربستان را برای گردشگران تور صربستان شرح دهیم. کشور صربستان یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری قاره اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه ‌جزیره بالکان را دربرگرفته ‌است. این کشور با مجارستان از شمال، رومانی و بلغارستان از شرق، جمهوری مقدونیه و مونته ‌نگرو از جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین از غرب هم ‌مرز است. شهر بلگراد نیز پایتخت این کشور می باشد. به طور کلی صربستان دارای آب و هوای قاره ای می باشد به این صورت که زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد. دمای هوای بلگراد هم به طور میانگین در ماه ژانویه (دی تا بهمن) صفر درجه همچنین در ماه جولای (تیر تا مرداد) 22 درجه سانتی گراد می باشد. کشور صربستان ممکن است مورد هجوم توده ی هوای سرد از جانب سیبری و توده ی هوای گرم از سمت آفریقای جنوبی قرار گیرد به همین دلیل آب و هوای این کشور بستگی به این تغییرات آب و هوایی دارد. قسمت جنوب غربی صربستان کوهستانی می باشد، در نتیجه دمای هوا در این نقطه پایین تر است و به همین خاطر تابستان های خنک تری دارد. دسامبر (آذر تا دی) تا سپتامبر (شهریور تا مهر) فصل زمستان صربستان می باشد که آب و هوای این فصل بسیار سرد به صورتی که بیش تر زمان هوا مه آلود و ابری می باشد ، همچنین در بعضی از دوره ها تحت تاثیر باد های سرد قطبی دمای هوا تا منفی 20 درجه سانتی گراد هم می رسد که شاهد یخبندان خواهیم بود.
ماه بهار در صربستان زیاد ثابت نیست گاهی هوا گرم ، گاهی سرد که شاهد بارش برف پراکنده خواهید بود. فصل تابستان صربستان از ژوئن (خرداد تا تیر) تا آگوست (مرداد تا شهریور) می باشد که هوا در این فصل به گونه ای است که روز ها گرم و شب ها سرد می شود، کمترین دما در تابستان 14 درجه ی سانتی گراد و بیش ترین آن 40 درجه سانتی گراد می باشد. فصل پاییز هم زیاد بارانی نیست فقط نواحی غربی در ماه های نوامبر (آبان تا آذر) بیش ترین بارندگی را دارد. 

همیشه برای گردشگران تور صربستان سوال بوده که بهترین زمان سفر به صربستان چه زمانی است.در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با آب و هوای کشور و بهترین زمان سفر به صربستان بیشتر آشنا شوید:
بارش باران در صربستان از ماه مه (اردیبهشت تا خرداد) شروع و در ماه ژوئن (خرداد تا تیر) به اوج بارندگی خود می رسد که در ماه های جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) بارندگی کاهش می یابد که که بهترین زمان سفر به صربستان به شمار می رود کم و بیش تا فصل تابستان هم ادامه دارد. به طور کلی با آب و هوای چهار فصل این کشور آشنا شدید حال می خواهیم بهترین زمان سفر به صربستان را به مسافران تور صربستان بگوییم.
بهترین زمان سفر به صربستان ماه های مه (اردیبهشت تا خرداد) و ماه سپتامبر (شهریور تا مهر) اسمی باشد و این نکته نیز لازم به ذکر است که در ماه های جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) به این کشور سفر نکنید، زیرا در این ماه ها هوای در روز بسیار گرم و شب ها بسیار سرد می باشد، به همین خاطر سفر در این ماه ها پیشنهاد نمی شود.
در ادامه با ما همراه باشید تا شما گردشگران عزیز تور صربستان را با آب و هوای مناطق و شهر های مختلف این کشورکه هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است آشنا کنیم.

بلگراد
بلگراد پایتخت رسمی کشور صربستان و بزرگ ‌ترین شهر این کشور است. شهر بلگراد در ارتفاع 384 متری از سطح دریا واقع شده است. آب و هوای کشور صربستان، قاره ‌ای است. این کشور تابستان‌ های گرم و زمستان ‌های بسیار سردی دارد. میانگین دمای هوای شهر بلگراد، در ماه ژانویه (دی) صفر درجه سانتی گراد و در ماه جولای (تیر) حدود 22 درجه سانتی گراد می باشد. بارش باران در این شهر با توجه به منطقه، الگو بسیار متفاوتی را دنبال می‌کند. ماه ژوئن (خرداد) کاملا بارانی است. فصل بارندگی از ماه مه شروع می‌شود، در ژوئن به اوج می‌رسد و در ماه‌های جولای و آگوست کاهش می‌یابد و تا پایان تابستان کم و بیش ادامه دارد.
در فصل بهار، آب و هوا این شهر ثابت نیست، گاهی هوا ملایم و گاهی سرد می‌شود و در این فصل بارش پراکنده‌ برف را هم مشاهد هستیم. همان طور که پیش تر گفتیم فصل تابستان از ژوئن (خرداد تا تیر) تا آگوست (مرداد تا شهریور) هوا گرم است و میانگین دمای هوا تغییرات عمده‌ای دارد. شب‌ های بلگراد معمولا سرد است. کمترین دما در تابستان 14 درجه سانتی گراد و بیشترین دما 30 درجه‌ سانتی گراد است. بهترین زمان برای سفر به بلگراد از ماه مه (اردیبهشت تا خرداد) تا سپتامبر(شهریور تا مهر) است. در ماه‌ های مه (اردیبهشت تا خرداد) و ژوئن (خرداد تا تیر) احتمال طوفان و رعد وجود دارد. به گردشگرانی که قصد سفر با تور بلگراد را دارند و از گرما فراری هستند، پیشنهاد می شود که در ماه‌ های جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) به این شهر سفر نکنند. ماه سپتامبر (مهر تا آبان) هم به خاطر روز های آفتابی و گرمای مطبوع، بهترین زمان سفر به صربستان است.
با تمامی این تفاسیر این نتیجه حاصل شد که کشور صربستان با موقعیت جغرافیایی که داراست از آب و هوای متفاوتی برخوردار است، به همین منظور در این مقاله به اکثر شهر های پر طرفدار برای سفر پرداختیم، امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و طبق این اطلاعات بتوانید بهترین زمان سفر به صربستان را دریابید.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/2075-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بهترین زمان سفر به صربستان