شهر المالی

یکی از شهرهایی که در چند کیلومتری آنتالیا واقع است و به دلیل تاریخی بودن آن مورد توجه گردشگران تور آنتالیا قرار می گیرد شهر المالی می باشد. شهر المالی به دلیل تاریخی بودن و دارای بودن بناها وآثار باستانی که در خود جای داده جزو یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا و کشور ترکیه محسوب می شود. دانشمندان و عارفان این شهر بر این باورند که سکونت در شهر المالی به دوران عصر برنز باز می گردد که می توان گفت تاریخ و تمدنی چندین ساله دارد.


بافت این شهر بسیار سنتی و قدیمی بوده که برخی از آنان نیز از آجر و گل ساخته شده اند. این شهر با وجود این بافت قدیمی که دارد صنعت گردشگری در آن پیشرفت چشمگیری داشته، به طوری که روزانه گردشگران زیادی برای بازدید و گشت وگذار در خیابان ها و کوچه های زیبا به این شهر سفر می کنند. شهر المالی دارای یک بندر بسیار کوچک بوده که بارها و وسایل اندکی را خارج و وارد می کند اما رفت وآمد در بندر زیاد بوده که یا برای جابه جایی کالا و وسایل است یا برای جا به جایی مسافران و مقاصد تفریحی از قایق های بزرگ و کوچک استفاده می کنند.


بعد از بندر اماکنی که گردشگران را به خود جذب می کند کافه های سنتی و رستوران های شهر المالی است که با سبکی متفاوت و مکان هایی خاص ساخته شده اند. یکی دیگر از دلایل اهمیت این شهر کشف آثار و اشیاء باستانی که متعلق به قرن های گذشته بود که به دست محققان و باستان شناسان کشف و در موزه این شهر نگهداری می شود. گردشگران تور آنتالیا اگر به مکان های تاریخی و باستانی علاقمند هستند می توانند با طی کردن مسافتی چند کیلومتری از این شهر زیبا و باستانی دیدن کنند تا بیشتر با تمدن و فرهنگ کشور ترکیه آشنا شوند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر المالی

ریحانه 14 مهر 97
1
شهر المالی یکی از شهر های متفاوت آنتالیاست که طرفداران زیادیم داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر