کاخ سلطنتی بلژیک


کاخ سلطنتی بلژیک یا به عبارت دیگر کاخ سلطنتی بروکسل یکی از جاذبه های گردشگری این کشور دوست داشتنی می باشد که از محبوبیت بالایی نزد توریست ها برخوردار است. اهالی بومی این مکان را کاخ لیکن می نامند. نظام سلطنتی این کشور بر مبنای دموکراسی می باشد.
کاخ سلطنتی بلژیک که در پارک بروکسل واقع شده، در سال 1782 الی 1784 توسط یکی از معماران برجسته فرانسوی بنا شد. سبک معماری این بنای تاریخی و مهم نئوکلاسیک می باشد. پارک بروکسل از لحاظ سیاسی اهمیت زیادی دارد به طوری که ساختمان پارلمان بلژیک هم در اطراف آن احداث شده است. علاوه بر بناهای گفته شده، کاخ آموزش و کاخ هنرهای زیبا نیز در این پارک وجود دارند که گردشگران تور بلژیک می توانند از آن ها بازدید نمایند. کاخ سلطنتی بلژیک فضاهای چشم نوازی از قبیل باغ وسیع، زمین گلف، دریاچه، برج ژاپنی و عمارت چینی می باشد که توجه گردشگران تور اروپا را به خود جلب کرده است.
جالب است بدانید که این کاخ زیبا در ابتدا نمایشگاهی برای عرضه آثار فرانسه بود که بعدها شاه لئوپولد آن را خریداری کرد. این بنای تاریخی هم چنان به عنوان محل اقامت خانواده امپراطوری بلژیک مورد استفاده قرار می گیرد. پرچم آویخته شده از سقف، نشانگر حضور پادشاه بوده و تغییرات نگهبانی هر روز راس ساعت 14:30 در آن انجام می شود.
فضای داخلی این کاخ بسیار مجلل و باشکوه می باشد به گونه ای که دیوارهای طلاکوبی، نقاشی و طراحی های زیبا بر روی سقف، تابلوهای ارزشمند موجود بر روی دیوارها، مجسمه های مرمرین و پرده های شیک همگی نشان از زندگی اشرافی بوده و توجه گردشگران تور بلژیک را به خود جلب می کنند. در کاخ سلطنتی بلژیک، ملکه یک اتاق اختصاصی هم دارد که چیدمانی لوکس داشته و به زیبایی هر چه تمام تر طراحی گشته است. درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر