میدان قهرمانان تفلیس

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/17
بازدید: 2161

 

میدان قهرمانان تفلیس
میدان قهرمانان تفلیس
میدان قهرمانان تفلیس
میدان قهرمانان تفلیس

شهر تفلیس به عنوان پایتخت کشور گرجستان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان است. این کشور از نظر اماکن تاریخی توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

امروزه پایتخت کشور گرجستان یعنی همان شهر تفلیس به دلیل نزدیکی و مقرون به صرفه بودن هزینه های سفر به یکی از مقاصد دوست داشتی گردشگران ایرانی تبدیل شده است.

در میان قلب شهر تفلیس بنایی با ارزش و گرانبها با نام میدان قهرمانان تفلیس نهفته است. میدان قهرمانان تفلیس از لحاظ موقعیت مکانی در نزدیکی باغ وحش تفلیس که یکی از کهن ترین و بزرگترین باغ وحش های گرجستان می باشد واقع شده است. این بنا یادگاری از اسطوره های شجاعت و سخاوت کشور گرجستان می باشد که در سال 2009 ساخته شده است.این مکان یادبودی از خاطره قهرمانان جنگ گرجستان با شوروی در نبرد آبخازیا به‌ حساب می‌آید. این کشور نبردها و جنگ‌های فراوانی پشت سر گذاشته است اما با وجود مردم دلیر و وطن دوست هنوز امکان دیدنی فروانی دارد که میدان قهرمانان تفلیس از دیگر امکان این کشور به شمار می‌رود.

 

با کدام تور به تفلیس سفر کنیم؟

میدان قهرمانان تفلیس را بشناسیم

در سال ۲۰۰۹ میدان قهرمانان تفلیس تاسیس گرديد. این میدان دارای ۱۵ متر ارتفاع و ۶۱ بخش است. حدود ۴۰۰۰ کلمه اسامی چون رهبران شورش ضد شوروی، اسامی سربازان گرجستان در مبارزه با ارتش سرخ و..‌. بر بدنه این میدان حک کرده‌اند. از دیگر زیبایی‌های این مکان وجود تضاد رنگ در این میدان است. یکی از اماکنی که برای عکاسی وجود دارد میدان قهرمانان بوده که هر کس هنر عکاسی دارد، این مکان را انتخاب می‌کند. این مکان در نزدیکی باغ‌ وحش تفلیس بنا گردیده است و در خیابان ویکتور دولیذره قرار دارد. از دیگر زیبایی‌های این مکان وجود دو سرباز است که هر روز به نشانه احترام چند ساعت بدون حرکت می‌ایستند.

جاذبه های گردشگری تفلیس - جاذبه های گردشگری که در سفر به تفلیس باید ببینید

 

اسامی که بر این بنا حکاکی شده است شامل:

 

شاگردان نظامی گرجستان که در مبارزه با ارتش سرخ در سال 1921 جان باختند، رهبران شورش ضد شوروی در سال 1924 و کسانی که در طول عملیات نظامی آبخاز در سال های 1992 الی 1993 در گذشتند می باشد. در کل نزیک به 4000 اسم با زبان گرجی(زبان رایج مردم گرجستان) بر بدنه این بنا نقش بسته است.

جالب است بدانیم که هر روز صبح دو سرباز پس از انجام احترام نظامی برای ساعت ها بدون حرکت با هدف احترام و قدردانی از کسانی که جان خود را در مقابل دفاع از میهنشان بی ارزش می دیدند می ایستند.

 

مسافران محترم تور تفلیس با بازدید از  میدان قهرمانان تفلیس علاوه بر آشنایی با تاریخ نظامی این کشور می توانند از منظره چشم نواز آن در شب نیز لذت ببرند هم چنین در نزدیکی این بنا مراکز خرید متنوعی وجود دارد که خرید سوغاتی را برای شما آسان خواهد کرد.

بازدید از این مکان برای عموم رایگان است و مسافران محترم تور تفلیس می توانند با کمک آدرس ذیل از این بنا ارزشمند دیدن کنند.

معرفی شهر تفلیس گرجستان - همه آنچه که باید در مورد پایتخت گرجستان بدانید!

نحوه دسترسی و زمان بازدید از میدان قهرمانان تفلیس:


اگر قصد رفتن به این مکان را دارید می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. همچنین در هر ساعتی از شبانه روز که قصد دیدن از این مکان را داشته باشید می‌توانید به آنجا بروید و محدودیت زمانی ندارد.
 

آدرس: Heroes Square, Tbilisi, Georgia 

 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.2 از 5 | از 100 کاربر