موزه پلدی پتزولی


شهر میلان مملو از جاذبه های گردشگری و تاریخی جذاب است که بازدید از آن ها توریست ها را به وجد می آورد. تعدادی موزه در این شهر وجود دارد که بیانگر تاریخ و فرهنگ مردم آن می باشد. یکی از موزه های محبوب میلان " موزه پلدی پتزولی" نام دارد که در واقع خانه ای قدیمی و مجلل است.

موزه پلدی پتزولی میزبان نقاشی های هنرمندان بزرگی نظیر: گواردی، مانتنا، پیرو دلا فرانچسکا و بوتیچلی می باشد که علاقه مندان می توانند از دیدن آن ها لذت ببرند. جالب است بدانید که این موزه در قرن نوزدهم مجموعه ای خصوصی بود که به جیان جیاکومو پزولی و مادرش تعلق داشت.
آثار هنری دیگری نظیر: سفال های آتروسک، جواهرات ارزشمند، لباس ها و زره های جنگی، نقره، برنز و ظرف های چینی نیز در این موزه به چشم می خورند که بخشی از موزه را به خود اختصاص داده اند. ظروف چینی زیبا در داخل بوفه ای قرار دارد که گردشگران تور میلان می توانند از پشت شیشه آن ها را تماشا کنند، روبروی این بوفه دو گلدان در ابعاد بزرگ وجود دارد که جلوه زیبایی به اتاق بخشیده است.

قسمت دیگری از این خانه اشرافی مختص به توری های دست سازی است که توسط بوتیچلی ساخته شده و گردشگران تور ایتالیا می توانند از آن ها بازدید کنند.
یک نکته قابل توجه که در موزه پلدی پتزولی قابل مشاهده می باشد، وجود فرش های ایرانی در کف سالن بوده که توجه گردشگران تور میلان را به خود جلب می نماید. یکی از قالیچه های باارزش این موزه قالی شکارگاه می باشد که از فرش های کهن بافت ایران بوده و طرح آن لچک ترنج، رنگ آن آبی و قرمز و اندازه آن 365 در 570 سانتی متر است. پنجره های این عمارت مزین به پرده های خوش رنگی می باشد که زیبایی فضا را دوچندان نموده است. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه پلدی پتزولی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری