موزه حقوق بشر کانادا

کشور بزرگ کانادا به خاطر داشتن جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی معروفی همچون آبشار نیاگارا یا سواحل ونکوور و لوکس ترین و زیباترین پیست های اسکی دنیا، مقصد بسیاری از گردشگران در طول سال می باشد. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور یعنی موزه حقوق بشر کانادا بپردازیم تا گردشگران عزیز در سفرشان به این کشور از آن دیدن کرده و لذت ببرند. 
 
موزه حقوق بشر کانادا
 

هزینه سفر به کانادا -هزینه سفر به کانادا ارزان است یا گران؟

 

موزه حقوق بشر کانادا کجاست

موزه حقوق بشر کانادا، در تاریخ یازدهم نوامبر سال 2014 میلادی در شهر وینیپگ، مرکز استان منیتوبا کانادا افتتاح شده است. گردشگران تور کانادا جالب است بدانید این موزه اولین موزه ای است که در نیم قرن اخیر تاسیس شده و همچنین اولین موزه ای است که در شهری غیر از پایتخت ملی کانادا یعنی شهر اوتاوا، ساخته شده است. موزه حقوق بشر کانادا در واقع اولین موزه در جهان است که انحصارا به سیر تکامی حقوق بشر و آینده آن پرداخته است. این موزه امروزه نه تنها یکی از جاذبه های گردشگری محسوب می شود، بلکه به مرکزی جهت فعالیت در زمینه یادگیری و کشف حقوق بشر تبدیل شده است. ساخت این موزه با ایجاد عصر جدیدی از رهبری حقوق بشر همراه بوده است.
طراح این موزه فردی به نام انتوان پری داک است. لازم به ذکر است که طرح این موزه بعد از حدود 5 سال از شروع ساخت موزه، در مسابقات بین المللی، بهترین طرح انتخاب شده است. موزه حقوق بشر کانادا با بیش از 250 متر زیر بنا در منطقه تیندال لایمستون و بر روی تپه ای در این منطقه واقع شده است. 
 
موزه حقوق بشر کانادا
 

حقوق بشر چیست

حقوق بشر در واقع حقی است که هر انسانی از هنگام تولد از آن بهره مند می شود. حقوق بشر به آزادی ها، منافع و مصونیت هایی گفته می شود که تمامی انسان ها می توانند مدعی آن باشند و بهره مندی از آن را حق خود بدانند. به بیان دیگر تمامی انسان های روی کره زمین از حداقل حقوقی برخوردار هستند که هیچ ارتباطی به مذهب، جنس، تابعیت یا نژاد ندارد. قوانین حقوق بشر و فلسفه حقوق بشر مسائلی بسیار مهم برای بشر هستند که اطلاع از آن ها برای هر کسی واجب می باشد. 

 
موزه حقوق بشر کانادا
 

بهترین فصل سفر به کانادا - بهترین زمان سفر به کانادا چه فصلی است؟

 

آثار موزه حقوق بشر کانادا

در این موزه تصاویری از کشتار های دسته جمعی، قتل عام و قربانی انسان ها را در طول تاریخ بشریت به نمایش گذاشته شده است. بعلاوه در این موزه هر آن چه که مربوط به فرهنگ، تمدن و میراث ملی مردم کانادا است را با هدف ترویج آن ها به تصویر کشیده اند. از دیگر اهداف احداث چنین موزه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد: افزایش درک عمومی از حقوق بشر، ترویج احترام به دیگران، حفظ میراث فرهنگی کانادا و نشان دادن آن به گردشگران تور کانادا و مردم دیگر نقاط جهان، کشف موضوعات حقوق بشر و غیره. 
 
موزه حقوق بشر کانادا موزه حقوق بشر کانادا
 
موزه حقوق بشر کانادا
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه حقوق بشر کانادا

سیما 18 آذر 97
3
موزه حقوق بشر کانادا واقعا ایده ی بسیار جالبی بود کاش توی ایران هم شاهد این موزه های خوب و پر بار باشیم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر