امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر باستانی میلتوس

شهر باستانی میلتوس


شهر زیبای کوش آداسی یکی از شهرهای ترکیه می باشد که بناهای تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است. شهر باستانی میلتوس یکی از این مناطق تاریخی می باشد که قدمتی کهن دارد و از شهرهای یونانی به حساب می آید. شهر باستانی میلتوس در جنوب شهر پرین کوش آداسی واقع شده است. تا قرن 14 این شهر بندری، مسکونی بوده و ساکنان آن را مردمی از دوره سلجوقی تشکیل می دادند.
جالب است بدانید که شهر باستانی میلتوس 1 بار توسط رومیان مورد بازسازی کامل قرار گرفت و به شکل کنونی که در معرض دید می باشد درآمد. با این وجود که بخش های بسیاری از شهر باستانی میلتوس ویران گشته بود و اثری از آن ها باقی نبود، ولی با این عملیات بازسازی قسمت های مهمی از آن دوباره ایجاد شدند که امروزه گردشگران تور کوش آداسی می توانند از آن ها بازدید به عمل آورند.
برخی از محبوبترین بخش های مختلف این شهر تاریخی عبارت اند از: موزه، دیوار قلعه بیزانسی، آمفی تئاتر، حمام و بقایایی از معبد آپولو که مورد استقبال گردشگران تور ترکیه قرار گرفته است. شاید بتوان گفت مهمترین عامل محبوبیت و معروفیت این شهر، آمفی تئاتر خاص و 25 هزار نفره آن می باشد که نظر همگان را به سوی خود جلب کرده است. وقتی به بالای قلعه بیزانسی بروید، چشم انداز بی نظیری از این شهر را می توانید به نظاره بنشینید. در موزه شهر میلتوس تاریخچه ای این شهر گردآوری شده که بسیار جذاب می باشد.

بازدید از شهر باستانی میلتوس بین ساعات 9 صبح تا 6 عصر برای گردشگران تور کوش آداسی امکان پذیر است و آن ها می توانند به وسیله تاکسی به این منطقه بروند. لازم به ذکر است که بگوییم برای ورود به این منطقه باید بلیط تهیه بفرمایید که هزینه آن حدود 10 لیر می باشد. 
درج نظر