شهر میرا لیکیا

آنتالیا از آن دسته مقاصد گردشگری درنزد ایرانیان است، که هر شخصی رویای سفر به آن را در سر می پروراند. این شهر توانسته تا نظر همه نوع قشر گردشگری را به خود جلب کرده و به راحتی خود را در دل پیر و جوان جا نماید. چرا که در عین داشتن محبوب ترین تفریحات دنیا، می تواند حس کنجاوی گردشگرانی را که به دنبال ماجراجویی و کشف اسرار باستانی هستند را قلقلک دهد. پس اگر شما هم جزو آن دسته از گردشگران هستید که به دنبال ماجراجویی و کشف اسرار تاریخی باستانی می گردند، این مطلب را از دست ندهید. چرا که می خواهیم یکی از محبوب ترین آثار باستانی این شهر به نام شهر میرا لیکیا را به شما معرفی سازیم.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید شهر میرا لیکیا به جا مانده از تمدن یونان باستان بوده و کاملا به سبک معماری یونانی ساخته شده است. مورخین بر این باوراند که قدمت این شهر به بیش از پنج  قرن قبل از میلاد مسیح باز می گردد. امروزه می توان در کمال حیرت به تماشای مقابر سنگی که در محوطه های اطراف شهر میرا لیکیا به جا مانده نشست و از تماشای حکاکی و کنده کاری خاص و منحصر به فرد آن، غرق در لذت شد. این گورستان ها که بی شک اسرار و رازهای پنهان بسیاری از شهر میرا لیکیا را در دل خود جا داده اند مطعلق به قرن چهارم پیش از میلاد می شوند.

اما شاید بتوان جالب ترین نکته در رابطه با شهر میرا لیکیا  را در باور قلبی مردمانی دانست، که روزگاری در میان شکوه بی همتایش، پایه های زندگی خود را بنا می ساختند. چرا که آنها به شدت بر این موضوع باور داشتند که الهه ارتمیس التریا باستان، از این شهر محافظت کرده و همواره در تمامی برهه های زمانی حامی بزرگ این شهر است.
شهر میرا لیکیا درست در نزدیکی شهر دمره قرار گرفته و دارای فاصله تغریبی 25 کیلومتری با قسمت غربی منطقه فی نیکه می باشد. از این رو بسیاری از مردم، امروزه این شهر را با نام های کاله و یا دیمره خطاب می کنند.
اما از تمامی این موارد که بگذریم، نمی توان جلال و شکوه آمفی تئاتر شهر میرا لیکیا را نادیده گرفت. چرا که دارای ظرفیت 1300 نفری بوده و به یاد اسقف شهر آمیرا، نام او را یدک می کشد. این تئاتر که به نام سنت نیکولاس خطاب می گردد، همه ساله در انتهای فصل تابستان میزبان گردشگران تور آنتالیا می باشد که گرد هم آمده، تا مجلس بزرگداشت با شکوه و پر عظمتی را برای زنده نگداشتن یاد وی برگزار کنند.

متاسفانه شهر میرا لیکیا که زمانی دارای جلال و شکوه بسیاری بود، در قرن هفتم میلادی شهرت و اعتبار خود را از دست داد و به مرور زمان به روستایی خالی از سکنه تبدیل گشت. شهری که زمانی از نظر مذهبی و تجاری، بهترین شهر آنتالیا شناخته می شد، به دلیل وقوع زلزه و به راه افتادن سیلاب،  به سوی نابودی سوق داده شد و در نهایت به وسیله حمله اعراب در هم شکست. در انتها شهر میرا لیکیا که روزگاری دارای منحصر به فرد ترین آب انبار های کانال کشیده شده بود، به خرابه ای تبدیل گشت که امروزه تنها گردشگران کنجکاو تور آنتالیا به گوشه و کنار آن سرک کشیده تا سر از اسرار ناگفته آن در آورند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر میرا لیکیا
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور آنتالیا 5 بهمن 98
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
5 بهمن - 11 بهمن

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
12 بهمن - 19 بهمن

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
قشم ایر
جانیار پرواز
28 اسفند - 11 فروردین

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
گردشگر زمان
28 اسفند - 11 فروردین

تور آنتالیا 5 و 12 و 19 بهمن 98
6 شب
ماهان
سفر آرا گیتی
12 بهمن - 25 بهمن

تور آنتالیا 5 و 12 و 19 بهمن 98
6 شب
ماهان
آیسو سفر پارسه
12 بهمن - 26 بهمن

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
اوج ماندگار
28 اسفند - 9 فروردین

تور آنتالیا 12 و 19 بهمن 98
6 شب
ماهان
وقت سفر
12 بهمن - 26 بهمن

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
معراج گشت
12 بهمن - 18 بهمن

تور آنتالیا 3 بهمن 98
6 شب
SunExpress Airline
معراج گشت
3 بهمن - 9 بهمن