کاخ شهر هند

کاخ شهر هند یک بنای شاخص و مهم در کشور هند است که خود شامل 2 کاخ چاندرا محل و مبارک محل می باشد و شامل ساختمان ها و باغ ها و حیاط هایی می باشد که قدمت هر یک به زمان های مختلف بر می گردد. یک قصر بسیار زیبا و بزرگ در دل کاخ شهر هند قرار دارد که بخش مهم آن را تشکیل می دهد. کاخ شهر هند دارای قسمت های متنوعی است که در این بخش به شرح آن ها می پردازیم.
پیتام نیواس چوک و چاندرا محل: این مکان در قسمت حیاط داخلی کاخ قرار دارد که در آن 4 دروازه مجلل وجود دارد که نظر گردشگران تور جیپور را به خود جلب می کند. هر یک از این دروازه ها نمایانگر یک فصل هستند.
مبارک محل: مبارک محل یا قصر خوش آمد گویی یکی از بخش های کاخ شهر هند است که معماری آن ترکیبی از معماری اسلامی و اروپایی و راجپوت است و در قرن 19 ساخته شده است. امروزه این قسمت به یک موزه تبدیل گشته که مجموعه ای از لباس های سلطتنی را به معرض نمایش گذاشته است و گردشگران تور هند می توانند از آن بازدید کنند.
گالری هنر دیوان ام: در محل دیوان ام یا تالار دیدارهای عمومی یک گالری هنری قرار دارد که دست نوشته ها و متون مقدس هندو را شامل می شود.
اسلحه خانه: اسلحه خانه یا کاخ ماهارانی یکی از بی نظیرترین کلکسیون های اسلحه می باشد که در آن اقلام تشریفاتی بسیار زیبا منبت کاری و حکاکی شده است.
دیوان خاص: مابین گالری هنری دیوان ام و اسلحه خانه، یک حیاط بسیار بزرگ وجود دارد که " Sarvatobhadra" نامیده می شود. در مرکز این حیاط یک گالری وجود دارد که به سنگ های مرمر سفید و صورتی مزین شده و به دیوان خاص معروف گشته است. در این دیوان 2 کشتی نقره ای رنگ عظیم الجثه وجود دارد که ارتفاع هر یک حدود 6 متر می باشد و تعداد زیادی از گردشگران تور جیپور با آن عکس یادگاری می گیرند. در این مکان ماهاراجا با وزرای اقتصادی خود رایزنی می کرد. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاخ شهر هند

هستی 7 تیر 97
3
من چندین بار به هند و قسمت های مختلف اون سفر کردم برای اولین بار که رفتم خیلی خوشم اومد از فرهنگ و جاذبه و مردمانش برای همین برای سه بار هند رفتم کاخ شهر هند هم در سفر دومم دیدم فوق العاده بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر