چاه های تل آب یا طلا قشم

در فاصله ای 70 کیلومتری از جزیره قشم چاه های تل آب یا طلا قشم قرار دارد و این مکان را می توانید حتی به عنوان آخرین جاذبه گردشگری تور قشم مورد بازدید قرار دهید چرا که تا فرودگاه فقط 25 کیلومتر فاصله دارد. روستای لافت که محل این مکان است می توانید منزل های روستایی زیادی را ببینید . وقتی به روستای لافت رسیدید وارد روستا بشوید و قلعه نادری را ببینید. درست در کنار این قلعه تاریخی چاه های تل آب یا طلا وجود دارد. چاه های آب این مکان نشان از نحوه ذخیره آب در دوره هخامنش و زرتشت بوده است. غار نمکدان در قشم هم یکی از جمله آثار باستانی زیبا و دیدنی در قشم است که باید آن را ببینید.

مردم در این مکان در دل سنگ ها چاه هایی را به سختی برای جمع آوری آب ایجاد کرده اند. روند کار این چاه ها به این صورت است که تل بالای این چاه ها که جنس مرجانی دارد آب را به این گودال ها روانه می کند و کف چاه که گچی مانند هست مدت ها آب را سالم و خنک نگه می دارد. این مکان نه تنها یک مکان تاریخی است بلکه می توانید آثار باستانی مربوط به قرن 17 ام هم به صورت مجزا در بالای تل مشاهده کنید. تعداد چاه های تلا حدود 365 تا است که به تعداد روزهای سال می باشد مردم در هر روز از سال درب یکی از چاه ها را باز می کرده اند و از آب آن استفاده می کردند

در بالای چاه های طلا دو اثر تاریخی برج دیده بانی بازمانده از قرن 17 ام وجود دارد. اما بیش از همه باد گیرهای خانه های روستای لافت در دو جهت برای گردشگران تور قشم شگفت انگیز هستند. این آثار از نظر فناوری تهویه هوا در نقاط گرمسیری در نوع خود بی نظیر اند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 115 دهنده به امتیاز چاه های تل آب یا طلا قشم
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
نیوتیش 9 مهر 97
3
چاه های تل آب یا طلا قشم بی نهایت زیبا و دیدنی هست اما متاسفانه بهش زیاد اهمیت نمی دهند تا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.