باغ استوایی نانگ نوچ

📅 انتشار : 1396/04/25 📅 بروزرسانی : 1401/11/12 بازدید : 1138

باغ استوایی نانگ نوچ (Nong Nooch) واقع درپاتایا با مساحت حدودی 240 هکتار مربع یکی از ده باغ زیبای دنیاست. تاریخچه این باغ به سال1954 برمیگردد.زمانی که خانواده  خانم نونگ ناچ تانسا این زمینها را به قصد کاشت درخت های بومی از جمله نارگیل ، انبه و... خریدند، اما پس از سفری به کشورهای غربی خانم نانگ تصمیم برآن گرفت ساختار این زمین ها را تغییر داده  وآن را تبدیل به یکی از باغ های گرمسیری با انواع مختلفی از گیاهان وگل های زینتی انواع کشورها  بکند.این تصمیم در سال 1980 اجرایی شد و افتتاح شد. نام این باغ را به پاس تلاش های خانم نونگ " سوان نونگ نوچ "نام گذاری شد.

تصاویر باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

 با تلاش های بیشمار در این سال ها در نهایت 20000 درخت گرمسیری از 50 کشور کاشته شد. این باغ شامل بخش های مختلفی ازجمله باغ آناناسیان ، باغ استون هنج ، باغ ایتالیایی ، باغ فرانسوی، باغ بونسای، باغ رز صحرایی، باغ ارکیده، تپه‌ی سیکاس‌ها و باغ نمایش بروملیادها ، باغ سفالگری ، باغ شناور و... اشاره کرد.در کل این باغ دارای حدود 30 باغ است.همانطور که قبلا گفته شد این باغ دارای انواع مختلفی از انواع گیاه های منحصر به فرد دنیا می باشد از جمله آنها میتوان به: نیلوف آبی ، منگولیا ، سانسوریا ، پیکاس  و 670 گونه ارکیده بومی اشاره کرد.هزینه ورودی ان باغ برای هر بزرگسال 500 بات و برای کودکان 300 بات است.(هر بات معادل 0.03 دلار است).

جاهای دیدنی تایلند - آشنایی با 22 جاذبه گردشگری تایلند که ایرانیان عاشق آنند.

باغ استوایی نانگ نوچ کجاست؟

این باغ واقع دراستان چون بوری شهر کوچک پاتایا کیلومتر 163 جاده‌ی سوخومویت منطقه بنگ لامون واقع شده است.از مکان ها دیدنی اطراف آن میتوان به پارک آبی کارتون نتورک آمازون، دنیای وارونه پاتایا، دنیای دلفین پاتایا، بازار شناور پاتایا و آکواریوم آندر ورلد پاتایا اشاره نمود.

باغ استوایی نانگ نوچ

تفریحات جذاب در باغ استوایی نانگ نوچ

تفریحات در این باغ زیبا بسیار متنوع است که از جمله آنها میتوان به قایق سواری، فیل سواری ،نمایش فیل ها ، دوچرخه سواری ، غدا دادن به آراپایما که یکی از گونه های بزرگ و قدیمی آب شیرین میباشد اشاره نمود.اما تفریحات فقظ به همین موارد ختم نمیشود. چندین رستوران لوکس از جمله رستورران ها ی : رستوران غذای دریایی نانگ نوچ ، رستوران کاتلیا ، رستوران پلابپلونگ ، برج مورچه ای و کافی شاپ ، فود کورت نانگ نوچ و رستوران هندی اشاره نمود.همچنین صاحب جدید این باغ یعنی پسر این خانواده به ماشین ها حدود 60 مدل از ماشین های جالب را میتوانید در باغ ماشین ها که بخشی تازه افزوده شده است ببینید.

سفر به کشور تایلند با جاذبه‌های گردشگری فوق العاده دیدنی!

بهترین زمان سفر به باغ استوایی نانگ نوچ 

شهر پاتایا دارای آب و هوای استوایی میباشد. بنابراین بهترین فضل برای مسافرت به این باغ فصل زمستان میباشد که ازگرمای طاقت قرسای این منطقه کاسته شده است. اما فصل بهار هم قبل از شروع باران های سیل آسا  زیاد آن زمان نسبتا مناسبی برای رفتن به این باغ است.

 باغ استوایی نانگ نوچ

چگونه به باغ استوایی نانگ نوچ برویم؟

این باغ در 40 متری شهر پاتایا واقع شده است.هم چنین شما میتوانید برای رفتن به این باغ از تاکسی های شهر و یا سواری شخصی استفاده کنید.هم چنین میتوان باوانت های اتوبوسی سانگسیو به این باغ بروید. باید بدانید که شهر پاتایا فاقد وسایل حمل و نقل شخصی میباشد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.4 از 5 | از 100 کاربران به باغ استوایی نانگ نوچ