یکاترینبورگ

یکی از بهترین تفرجگاه های مسکو شهر یکاترینبورگ است که در قسمت مرکزی کشور روسیه قرار گرفته است. این شهر در قسمت غربی کوه های اورال و درنزدیکی رودخانه ی ایزت قرار گرفته است و چند دریاچه نیز در حوالی یکاترینبورگ وجود دارد. این شهر در 500 کیلومتری غرب مسکو واقع شده است که با دشت هایی انبوه از گیاهان مختلف و پوشیده از درختان تنومند محصور شده که عموما برای کشاورزی زمین های حاصل خیز و مناسب هستند . در واقع  این شهر در تقاطع دو قاره و مرز آسیا و اروپا واقع شده است. یکاترینبورگ با موقعیت خاص جغرافیایی که در مسکو قرار گرفته است، تعیین کننده ی ویژگی های تاریخی و فرهنگی آن است. در این شهر فصل زمستان از آبان تا اسفند به مدت 5 ماه به طول می انجامد و دمای هوا ممکن است تا 45 درجه زیر صفر افت کند، لازم به ذکر است که خیلی کم پیش می آید دما از منفی 20 درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند. 


با توجه به آب و هوا کوهستانی که این منطقه داراست تابستان ها در کوه های اورال بسیار کوتاه بوده و به طور معمول 70 تا 80 روز به طول می انجامد و میانگین دمای معتدل هوا 18 درجه ی سانتی گراد است. دمای هوا این ناحیه با توجه به موقعیت جغرافیایی یکاترینبورگ که در پشت کوه های اورال قرار گرفته بادخیز است و به طور کلی در تمامی فصول سال خنک همراه با بارش است. امروزه با توجه به ساخت و ساز و ایجاد امکانات گردشگری و رفاهی برای مسافرین تور روسیه به یکی از تفرجگاه های فوق العاده و زیبا تبدیل شده است. برای آمدن به این منطقه خوش آب و هوا و لذت بردن از چشم اندازهای بی نظیر آن می توانید با استفاده از تورهایی که هتل و محل اقامتتان برنامه ریزی کرده به همراه یک تورلیدر مجرب بروید و یک خاطره فراموش نشدنی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز یکاترینبورگ
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
اردبیلی 5 شهریور 1397
0
یکاترینبورگ خیلی زیباست به خصوص ساختمونی که گنبد های طلایی داره الان حضور ذهن ندارم که اسمش چی بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری