معرفی آلانیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

 

آلانیا یکی از شهر های توریستی و پر گردشگر کشور ترکیه می باشد که در سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری محبوب نزد ایران تبدیل شده است از این رو در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مقصد گردشگری در اختیار گردشگران تور آلانیا و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم در ادامه با ما همراه باشید تا شهر توریستی آلانیا را بهتر بشناسید.

 

آلانیا شهری تاریخی می باشد که درفاصله 135 کیلومتری از شهر توریستی آنتالیا واقع شده است. آلانیا جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که برخی از آن ها عبارتند از:

قلعه آلانیا

برج سرخ 

موزه باستان شناسی

موزه مردم شناسی

لرتیس-لرتی (خرابه های ماهموتلار)

آب انبار کیزیل کوله

خرابه های سیدرا

بندر کشتی سازی سلجوق

مسجد امیر بدرالدین

مهمانسرای آلار 

مسجد آشکبه سلطان

کاروانسرای شاراپسا

غار چیمن ایچی

تنگه سپیدرا

غار دیم

اگر قصد سفر با تور آلانیا را دارید باید بدانید که در این شهر جاذبه های تفریحی متعددی برای گردشگران و توریست ها در نظر گرفته شده است که شما در طول سفر خود به آلانبا می توانید از آن ها استفاده کنید از جاذبه های تفریحی این شهر می توان به پارک آبی آلانیا، انواع ورزش های آبی نظیر موج سواری و غیره اشاره کرد.

گردشگران تور آلانیا باید توجه داشته باشند که می توانند اجناس زیر را به عوان سوغاتی از مراکز خرید شهر آلانیا خریداری کنند:

نظر قربانی، شال و روسری، شیره انار، روغن زیتون، حلوا و ارده، ادویه، آجیل و خشکبار، قهوه ترک و وسایل مربوط به آن، چای سیاه و انواع دمنوش های گیاهی، پنیر، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع شیرینی و غیره.

به طور کلی آلانیا با دارا بودن جاذبه های گردشگری و تفریحی متعدد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای سفر باشد امیدواریم این مقاله در سفر با تور آلانیا برایتان مفید واقع شود

 

 

 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره معرفی آلانیا

اشوان مرداد 1397
آلانیا پرواز مستقیم هم داره ؟ تور هاش به صورت ترکیبی برگزار میشه؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معرفی آلانیا