برج سرخ

شهر آلانیا در کشور ترکه واقع شده است. این شهر زیبا دارای اماکن مسکونی و توریستی زیبایی است که هر ساله گردشگران تور آلانیا زیادی را به سوی خود جذب می کند. یکی از جاذبه های دیدنی این شهر برج سرخ است. این ساختمان به عنوان نماد شهر آلانیا میباشد و حتی در پرچم این شهر، برج سرخ نیز به کار رفته است. 
برج سرخ آلانیا در ساحل این شهر و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد. این بنا در حدود هشتصد سال پیش ساخته شده است. ساخت این برج در اوایل دوره سلطنت سلجوقی شروع شد و سرانجام در سال 1226 تکمیل شد. برج سرخ یا قزل کوله آلانیا که یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید. نام این برج از آجرهای قرمز رنگ گرفته شده است. این آجرها از سنگ های تراشیده شده در قسمت بالایی و پایینی این برج تشکیل شده است. این برج دارای بنای هشت ضلعی می باشد که نمایانگر سیزده شهر بوده است، که در بندر آلانیا واقع شده است. بین جبهه شرقی و غربی این قلعه که هنوز هم با استحکام زیادی پا برجا است، به واسطه موقعیت محل استقرار آن، دارای یک اختلاف، ارتفاع دو متری است.

در برج سرخ آلانیا، از وسط طبقه همکف تا طبقه پنجم یک بخش پلکانی وجود دارد که در زمان های قدیم به عنوان آب انبار، از آن استفاده می شد و در حکم اسکلت برج می باشد. مخزنی در وسط برج وجود دارد که نور خورشید به آن می تابد. این برج به منظور محافظت از بندر و کارخانه کشتی سازی، از حملات نیروی دریایی و همچنین برای محافظت مقاصد نظامی در طی قرن ها استفاده می شد. 
طبقه اول  این برج زیبا در سال 1979 برای گردشگران تور آلانیا به صورت موزه در آمد و به همین دلیل، میهمانان و مسافران به راحتی می توانند از این مکان دیدنی بازدید کنند. 
برج سرخ در سالهای 1992 تا 2005 به عنوان نماد، بر روی یکی از اسکناس های ترکیه حک شده بود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره برج سرخ

لاله 17 مهر 97
1
برج سرخ برج زیبا و دیدنی هست و من بهش علاقه ی زیادی دارم و دوست دارم ببینمش
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر