آشنایی با شهر سوچی

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

سوچی که یکی از توریستی ترین شهر های روسیه است، دارای انواع جاذبه های گردشگری و تفریحی بوده و سالانه بسیاری از گردشگران و جهانگردان، این مقصد گردشگری را برای سفر انتخاب می کنند. اگر شما نیز علاقه مندان سفر به شهر توریستی سوچی هستید، با ما همراه باشید تا با موقعیت جغرافیایی، زبان، دین، آب و هوا، جاذبه های گردشگری و غیره این شهر آشنا شوید.

شهر سوچی در واقع در سرزمین های زیبای کراسنودار روسیه و در کرانه های جنوب غربی این کشور واقع شده است. همچنین این شهر در سواحل دریای سیاه و دامنه رشته کوه های پوشیده از برف قفقاز قرار گرفته است. موقعیت قرار گیری این شهر در این مناطق، تور سوچی را به یکی از محبوب ترین تور های کشور روسیه تبدیل کرده است. سوچی دارای مساحتی حدود 3505 کیلو متر مربع بوده و در این مساحت جمعیتی حدود 137677 نفر جای داده است. مردم شهر سوچی مانند دیگر مردم شهر های این کشور، به زبان روسی سخن می گویند. البته گردشگران تور سوچی، بهتر است بدانید که حدود 70 درصد از مردم این شهر روس، حدود 20 درصد ارمنی و مابقی اوکراینی و گرجی تبار هستند. روس ها اکثرا (حدود 41 درصد از مردم کل کشور) از پیروان مذهب مسیحیت ارتدکس هستند که مردم شهر سوچی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

شهر توریستی سوچی به طور کلی دارای اقلیم آب و هوایی مرطوب و نیمه استوایی است و فصل های تابستان و پاییز آن هر یک با توجه به سلیقه گردشگران می تواند بهترین زمان سفر به سوچی باشند. تا اینجا اطلاعاتی کلی درباره سوچی، در اختیار گردشگران تور روسیه قرار دادیم اما در ادامه می خواهیم به ذکر برخی از جاذبه های تفریحی و گردشگری آن بپردازیم.

جاذبه های گردشگری و تفریحی سوچی

کوه های آخون

قلعه Godlik

ویلای استالین

باغ سوچی

کلیسای Loo Byzantine

موزه شهر سوچی

پارک ملی سوچی

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آشنایی با شهر سوچی

کوروش تیر 1397
دمای هوای سوچی توی زمستون چجوری هست ؟ سرماش جوری هست که اصلا نمیشه تحمل کرد؟ و اینکه تابستون ها گرمه سوچی ؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با شهر سوچی