کوه های آخون

یکی از شهرهای توریستی کشور روسیه، شهر سوچی است. این شهر که طولانی ترین شهر اروپا شناخته شده است جاذبه های گردشگری زیبایی دارد. کوه های آخون یکی از جاذبه های دیدنی شهر سوچی است که مردم روسیه نیز بسیار به آن علاقه دارند و از آن به عنوان یکی از تفریحگاه های تابستانی یاد می کنند و برای گذران اوقات فراغت به آن جا می روند. کوه های آخون در سال های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران تور سوچی قرار گرفته است.

آخون بزرگ نام کوهی خطیر است که بین سال های 1935 تا 1936 به دستور ژنرال اسبق حزب کومونیست شوروی، "ژوزف استالین" یک برج دیده بانی بر فراز آن ساخته شد. کارهای طراحی و ساخت این برج دیده بانی به عهده یک معمار اهل مسکو به نام "سرگی ووروبیوف" بود. سرگی ووروبیوف این برج را به روش برج های مراقبت قرون وسطی که در منطقه قفقاز شایع بود ساخت. اطراف این برج تعدادی غار آهکی نیز وجود دارد. ارتفاع کوه های آخون حدود 660 متر از سطح دریا بوده است. از بالای برج دیده بانی این کوه ها منظره چشم نوازی از رشته کوه های قفقاز به چشم می خورد که همواره توجه گردشگران تور سوچی را به خود جلب کرده است.

در مسیر این کوه ها، جاده کوهستانی و خوش منظری به طول حدود یازده کیلومتر به سمت قله ساخته شده که دویست متر آن طی مدت حدود 100 روز ساخته شده که این موضوع در زمینه جاده سازی یک رکورد به حساب می آید. این جاده زیبا به خودی خود، یکی از مناطق گردشگری مورد علاقه گردشگران تور سوچی می باشد . گردشگران داخلی و خارجی بی شماری چند مرتبه در سال از این مکان دیدن می کنند. در ارتفاعات کوه های آخون جنگلی بسیار زیبا و چشم نواز وجود دارد که از شاهکارهای طبیعی این منطقه محسوب می شود. این جنگل دارای تعداد بی شماری از درختان ممرز، راش، بلوط و گیاهان نادر این منطقه می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کوه های آخون

پاکدین 17 مهر 97
3
اگر برای کوه های آخون عکس هم بزارید عالی میشه و این که راه دسترسیش هم بگید چجوریه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر