هزینه حمل و نقل در رم

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1399/09/16
بازدید: 1121
سفر به رم هزینه های زیادی را به دنبال دارد که شامل بخش های گوناگون می شود. هزینه حمل و نقل در رم بخشی از مخارجی است که در طول سفر خود باید انجام دهید.
سیستم حمل و نقل عمومی در شهر رم پیشرفته می باشد و گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند می توانند بدون هیچ گونه دغدغه ای از طریق وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر جابجا شوند. حمل و نقل عمومی در شهر رم از طریق وسایلی مانند: تراموا، مترو، اتوبوس و تاکسی انجام می شود.
*تراموا
ترامواها به اندازه اتوبوس رواج ندارند و تنها در نقاط تعیین شده ای قرار دارند. در اغلب موارد ایستگاه پایانی ترامواها به ایستگاه اتوبوس یا مترو می رسد تا افراد بتوانند دسترسی مناسب تری داشته باشند. ساعت کار ترامواها از 5:30 صبح بوده که در 6 خط مشخص شده فعالیت می کنند.
*مترو
مترو همواره یکی از سریع ترین راه هایی است که برای جابجایی می توان از آن بهره برد. متروی شهر رم 3 خط دارد که نقاط مختلف شهر را پوشش می دهد. متروی رم از ساعت 5:30 صبح تا 11 شب آماده خدمت رسانی به گردشگران تور رم می باشد.
*اتوبوس
اتوبوس ها در سطح شهر زیاد هستند و راهی مناسب برای جابجا شدن به حساب می آید. این اتوبوس ها همه روزه از ساعت 5:30 صبح فعال هستند.
*تاکسی
استفاده از تاکسی گران ترین راهی است که برای جابجا شدن در شهر رم می توانید از آن استفاده کنید. هزینه ثابت تاکسی های عمومی که به رنگ سفید هستند، بین 3 تا 4/5 یورو متغیر است و به ازای هر 1 کیلومتر که می پیمایید حدود 7 یورو باید اضافه تر پرداخت کنید.
راه های دیگری همانند استفاده از اتوبوس های 2 طبقه، سگوی و موتور نیز برای گردش توریست های تور ایتالیا وجود دارد.
شما گردشگران تور رم می توانید با خرید بلیت های حمل و نقل عمومی که به شرح زیر هستند، هزینه حمل و نقل در رم را مدیریت کنید:
-بلیت تک سفره: 1.5 یورو
-بلیت 1 ساله: 250 یورو
-بلیت 1 ماهه: 35 یورو
-بلیت روما 72: 18 یورو
-بلیت روما 48: 12.5 یورو
-بلیت روما 24: 7 یورو 
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.7 از 5 | از 102 کاربر