امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه حمل و نقل در پکن

هزینه حمل و نقل در پکن

مسافرت به شهر پکن، مشمول هزینه های مختلفی بوده که اغلب آن ها در طول سفر انجام می شود. یکی از بخش های مهمی که در سفر به هر شهر و کشوری با آن روبرو هستید، هزینه های حمل و نقل می باشد، در این بخش از سایت لحظه آخر ما قصد داریم تا هزینه حمل و نقل در پکن را برای شما کاربران گرامی شرح دهیم.
یکی از بزرگ ترین سیستم های حمل و نقل عمومی دنیا در شهر پکن وجود دارد که قسمت های مختلف جاده ای، هوایی و ریلی را در بر می گیرد. حمل و نقل در این شهر به واسطه مترو، اتوبوس، ریکشا و تاکسی انجام می شود که در ادامه هزینه حمل و نقل در پکن را شرح می دهیم.
*مترو
متروی این شهر نخستین بار در سال 1969 مورد بهره برداری قرار گرفت. جالب است بدانید که پکن اولین شهر چین بود که در آن خط مترو احداث گشت. خط متروی گسترده این شهر، بخش های گوناگون شهر را در بر می گیرد و گردشگران تور پکن می توانند به وسیله آن در سطح شهر جابجا شوند. قیمت بلیط مترو 5 یوآن ست.
*اتوبوس
اتوبوس هم، مانند مترو یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل در این شهر به حساب می آید که جزء شلوغ ترین سیستم های حمل و نقل جهان می باشد و کرایه آن بر اساس فاصله پیموده شده و نوع اتوبوس مجاسبه می شود. حدود 20 هزار اتوبوس در جاده های این شهر فعالیت دارند و گردشگرانی که همراه با تور پکن راهی این شهر می شوند و قصد دارند به نواحی مختلف سفر کنند، می توانند از آن بهره مند شوند. قیمت بلیط اتوبوس برای مسیرهای کوتاه 2 یوآن و برای مسیرهای دورتر 4 یوآن است.
*ریکشا
ریکشا یک نوع وسیله نقلیه سنتی می باشد که در کشور چین مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این سه چرخه قیمت مشخصی ندارد و باید با راننده به توافق برسید.
*تاکسی
تاکسی های بی شماری در این شهر فعالیت می کنند و قیمت آن ها در شیشه عقب زده شده است که از 10 تا 26 یوآن متغیر است و گردشگران تور چین می توانند از آن ها استفاده کنند. 

نظرات مردم درباره هزینه حمل و نقل در پکن

شهنام 30 دی 97
0
ریکشاهایی که برای انواع هزینه حمل و نقل در پکن معرفی کردین خیلی جالبن. مثل درشکه های اصفهان هست حال و هواشون
درج نظر