هزینه خوراک در یزد

یزد یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران است که اخیرا به دلیل اینکه در فهرست میراث تاریخ یونسکو به ثبت رسیده است، در میان گردشگران خارجی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. در کنار جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی یزد، رستوران ها و غذاهای مختلف و محلی این شهر یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به یزد می باشد. اکثر گردشگران قصد دارند تا پیش از سفر به یزد، اطلاعاتی راجع به هزینه خوراک در یزد بدانند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه سفر به یزد بپردازیم.

گردشگران تور یزد جهت میل کردن انواع غذاهای محلی، دریایی، اروپایی و بین المللی در میان تنوعی از رستوران های مختلف قرار می گیرند که هرکدام با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می دهند، کیفیت و نوع غذا، قیمت های متفاوتی را بر دوش گردشگران می گذارند اما لازم به ذکر است میل کردن غذاهای محلی، ایرانی یا غذاهای فرنگی در رستوران های غیر لوکس یزد به طور میانگین نزدیک به 30 الی 40 هزار تومان برای هر وعده غذایی هزینه دارند که این عدد با توجه به نوع غذای انتخابی و رستوران مورد نظر می تواند کاهش یا افزایش داشته باشد. لازم به ذکر است جهت کاهش هزینه سفر به یزد می توان از رستوران ها و غذاهای خیابانی استفاده کرد که علاوه بر کیفیت معقول و طعمی لذیذ، قیمت ارزان تری هم نسبت به رستوران ها دارند.

گردشگران تور یزد اگر قصد دارند تا از مارکت ها و مغازه های یزد خورد و خوراک خود مورد نیاز خود را تهیه کنند لازم است بدانند در سال 1397، می بایست 3 الی 10 هزار تومان برای هرکیلو صیفی جات و میوه جات و 2 الی 15 هزار تومان برای انواع لبنیات، پرداخت نمایند.

گزارش مشکل
درج نظر