هزینه حمل و نقل در بلگراد

بلگراد یکی از شهرهای توریست پذیر صربستان است که با وجود جاذبه های گردشگری زیبا، نظر جهانگردان را به خود جلب کرده است. اما در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا در رابطه با هزینه حمل و نقل در بلگراد اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار دهیم.
هزینه حمل و نقل در بلگراد بخش مهمی از مخارج سفر را شامل می شود که مورد توجه گردشگران تور بلگراد می باشد. حمل و نقل عمومی در این شهر به صورت استفاده از مترو، تاکسی، تراموا و اتوبوس می باشد. هزینه های تاکسی بسته به مقصدی که شما دارید متغیر است و هر یک ساعت توقف حدود 750 دینار اضافه تر هزینه دارد، همچنین به همراه داشتن چمدان نیز حدود 100 دینار هزینه دارد.
در این شهر 2 نوع بلیط وجود دارد که یک نوع مخصوص اهالی شهر است و به صورت سالانه انقضا دارند و نوع دوم که مخصوص توریست ها و گردشگران تور بلگراد است، چند روزه می باشد. بلیط های توریستی که "باس پلاس" نامیده می شود، چند نوع هستند که قیمت آن ها عبارت است از: بلیط کاغذی یک روزه 250 دینار، بلیط کاغذی سه روزه 700 دینار، بلیط کاغذی پنج روزه 1000 دینار، بلیط کاغذی شبانه حدود 200 دینار. گردشگران تور صربستان هنگام سوار شدن وسیله نقلیه باید این کارت ها را به دستگاه مخصوصی که برای آن ها تعبیه شده بچسبانند تا مبلغ مورد نظر کسر شود و بعد مسیر را بپیمایند. لازم به ذکر است که بگوییم عدم ارائه بلیط دو هزار دینار جریمه را در پی دارد. استفاده از تراموا مرسوم ترین و قدیمی ترین نوع حمل و نقل عمومی در این شهر است.
در سطح شهر بلگراد حدود 11 خط تراموا وجود دارد که گردشگران امکان بهره بردن از آن را دارند. خطوط متروی این شهر به تازگی تاسیس شده و به همین دلیل هنوز مناطق مختلف شهر را پوشش نداده است. 
درج نظر