بهترین زمان سفر به رم

شهر زیبای رم که در کشور ایتالیا واقع شده، شهرت و محبوبیت بالایی بین گردشگران داخلی و خارجی داشته و سالانه جهانگردان بسیاری این مقصد را برای سفر انتخاب می کنند. از این رو ما در این مقاله از سایت لحظه آخر قصد داریم، به بررسی آب و هوای این شهر پرداخته و اطلاعاتی درباره بهترین زمان سفر به رم در اختیار کاربران و گردشگران عزیز قرار دهیم.
همان طور که پیش از این اشاره کردیم، برای آن که گردشگران تور ایتالیا را از بهترین زمان سفر به رم مطلع سازیم، ابتدا باید آب و هوای آن را در طول سال بررسی کنیم.
فصل زمستان در شهر رم از ماه دسامبر آغاز شده و تا پایان فوریه ادامه دارد. در واقع سرد ترین ماه های سال در شهر رم را بین ماه های آذر تا اسفند تشکیل می دهند که دمای هوا بین 1- الی 10- درجه سانتی گراد متغیر است. با وجود این فصل زمستان به نوبه خود بهترین فصل سفر به رم محسوب می شود، چرا که شهر در این فصل بسیار خلوت بوده و همچنین قیمت اقامتگاه ها به طور چشمگیری کاهش می یابد.
فصل بهار در رم از ماه آپریل شروع می شود و در ماه می پایان می یابد. میانگین دمای هوا در این فصل حدودا 21 درجه سانتی گراد می باشد. به عبارت دیگر این شهر در فصل بهار از آب و هوای متعدل و مطلوبی برخوردار بوده و از این لحاظ بهترین زمان سفر به رم برای گردشگران تور رم به شمار می رود.
شهر رم در فصل تابستان بسیار گرم و مرطوب می باشد با این حال گردشگران بسیاری تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب می کنند. به همین خاطر می توان گفت بهترین زمان سفر به رم تابستان است. از این رو گردشگران تور رم، برای رزرو هتل در فصل تابستان باید از شش ماه قبل اقدام نمایند.
هوای رم در فصل پاییز رو به سرما رفته و جمعیت توریست نیز کاهش می یابد، با این حال پاییز نیز از آب و هوای مناسب و مطلوبی برخوردار است.
گزارش مشکل
درج نظر