اقامت در بلژیک

کشور سلطنتی بلژیک از کشورهای اروپای شمالی به شمار می رود و پایتخت آن بروکسل است. زبان های رسمی این کشور، هلندی، آلمانی و فرانسوی است ولی زبان غالب در این کشور هلندی می باشد. حکومت آن از نوع دموکراسی  پارلمانی است و واحد پول آن یورو می باشد. آب و هوای این کشور مرطوب و معتدل است و کشوری پر باران می باشد. برای اقامت در بلژیک شما باید با موقعیت جغرافیایی این کشور آشنایی داشته باشید. این کشور از سمت شمال با هلند، از شرق با آلمان،در جنوب شرقی با لوگزامبورگ و از جنوب با فرانسه همسایه می باشد. مساحت آن 30528 کیلومتر مربع است. این کشور شامل 3 منطقه جغرافیایی مهم می باشد که دشت ساحلی در شمال غربی، فلات مرکزی، کوه های آردن در جنوب شرقی را شامل می شود.
دشت ساحلی بیشتر شامل تپه های شنی است و فلات مرکزی دره های حاصلخیزی را شامل می شود و منطقه کوه های آردن از دو منطقه قبلی ناهموار تر است و مناسب کشاورزی نمی باشد. جمعیت آن طبق سرشماری سال 2007، حدود 10 میلیون نفر بود. به دلیل انبوه جمعیت و شرایط منطقه، بلژیک با مشکلات زیادی مواجه است به طوری که آب رودخانه های این کشور جزء نامرغوب ترین آب های اروپا می باشد و این مسئله شرایط اقامت در بلژیک را تحت تاثیر قرار می دهد. گردشگران تور بلژیک لازم است بدانید، این کشور به طور کلی در مقایسه با اکثر شهرهای اروپایی، کمی گران تر است. یکی از مشکلاتی که برای اقامت در بلژیک وجود دارد این است که قیمت هتل در بروکسل به دلیل وجود تعداد محدود هتل ها غیر قابل پیش بینی است. این شهر از نظر جاذبه های گردشگری فقیر است و بیشتر، شهری اداری و تجاری است، در نتیجه معمولا در روزهای پایانی هفته و در ماه های جولای و آگوست قیمت ها کاهش چشمگیری پیدا می کند و این شرایط افت قیمت برای هتل ها نیز پیش می آید. بنابراین اگر زمان درستی را انتخاب کنید می توانید با قیمت های مناسبی هتل اجاره کنید. 
مسئله مهم دیگر که در راه اقامت در بلژیک وجود دارد این است که قیمت غذا نیز همانند هتل بسیار بالا است علی الخصوص اگر بخواهید در رستوران های معروف و نزدیک به مرکز شهر غذا میل کنید. گردشگران تور بلژیک جالب است بدانید، همه کشور های اروپایی دارای یک رسانه دولتی واحد هستند اما بلژیک اینطور نیست و رسانه دولتی آن شامل 2 بخش می شود که هر یک تلویزیون و رادیو جداگانه دارد. برای اقامت در بلژیک طبق اصول خاصی باید مالیات بپردازید. طبق مقررات این کشور، درآمد های شخصی در سرتاسر دنیا مشمول مالیات می شوند و این امر در صورتی صدق می کند که شما تصمیم جدی برای زندگی در این کشور را داشته باشید. اگر برنامه ریزی مالیاتی مناسبی داشته باشید می توانید از امتیازهای مالیاتی برجسته استفاده کنید. در مواردی، درآمد کسب شده در خارج از بلژیک شامل پرداخت مالیات نمی شود.
گزارش مشکل
درج نظر