امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به نکات مهم سفر به بلاروس

نکات مهم سفر به بلاروس

اگر می خواهید به بلاروس سفر کنید و سفری خوب را سپری کنید به نکات مهم سفر به بلاروس دقت فرمایید. بلاروس از آن دسته از مقصدهایی است که با اینکه دریایی در اطرافش وجود ندارد اما دریاچه و رودخانه های بسیار زیادی را در خود جای داده است، این کشور 11هزار دریاچه دارد. پایتخت بلاروس، شهر مینسک است که تقریبا در مرکز آن واقع شده است. دیگر شهرهای معروف آن، برست، گردونا، ماگیلیوف و غیره هستند. مساحت این کشور حدود 207 هزار کیلومتر مربع است و نواحی پست و باتلاقی فراوانی دارد. یکی از معروف ترین مناطق و البته بزرگترین منطقه باتلاقی آن پولزیا نام دارد. حدود 35 درصد این کشور جنگل است واین جنگل ها منابع طبیعی مهم این کشور را تشکیل می دهند. 
زبان مردمان بلاروس، بلاروسی یا روسی است. از لحاظ رسمی، این کشور تحت عنوان جمهوری بلاروس شناخته می‌شود، در حالی که نام کوتاه آن بلاروس است. برخی کاربرد عبارت بلاروسی را که با استفاده از بیان مستقیم روسی‌سازی آن بوده، کسر شأن می‌دانند. این نام به‌ طور نادرست به روسیه سفید ترجمه شده، که این نام به یک منطقه‌ای جداگانه اشاره دارد. واحد پول این کشور، روبل است، همانند کشور پهناور روسیه. فاصله ایران تا بلاروس حدود 2740 کیلومتر است و شما میتوانید طی پرواز 3 ساعت و نیم به این کشور سفر کنید. اختلاف ساعت بلاروس با ایران حدود نیم ساعت است که بلاروس عقب تر است. یکی دیگر از نکات مهم سفر به بلاروس آب و هوای قاره ای معتدل آن است و زمستان های سرد و تابستان گرم دارد. دمای متوسط در آن متفاوت است، در ماه ژانویه، درجه حرارت از منفی 4 تا 5 درجه سانتی گراد به منفی 8 درجه می رسد و در ماه ژوئیه دمای متوسط مثبت 17 تا 18.5 درجه سانتی گراد است. 
بعضی از بخش های بلاروس دمای منفی صفر را در بیش از یک سوم سال تجربه می کنند، اگر شما از سرما چشم پوشی کنید، بلاروس در ماه های سرد بسیار زیبا است. اما اگر ترجیح می دهید سفر گرم تری داشته باشید، باید در بهار و یا تابستان به این کشور بروید که البته در این زمان ها هم حتما چتر به همراه داشته باشید. برای گردش در این کشور زیبا میتوانید از حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس و مینی بوس استفاده کنید و یا می توانید ماشین اجاره کنید و کل بلاروس را با آن بپیمایید. گردشگران تور بلاروس اگر قصد سفر به بلاروس را دارید از نکات مهم سفر به بلاروس استفاده مفید را به عمل آورید و این اطلاعات به شما در این سفر کمک کند.
درج نظر