Lahzeakhar.com

تور بلاروس

امتیاز 5 از 5 | از 152

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در ادامه صفحه تور بلاروس می توانید لیستی از به روز ترین تورهای بلاروس آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید


کشور بلاروس یک دیار دور از دریا می باشد که در منطقه اروپا خاوری قرار دارد. تور بلاروس یکی از تورهای پرطرفدار اروپا محسوب می شود. پایتخت بلاروس، شهر مینسک بوده که یکی از شهرهای مهم آن به حساب می آید و مسافران تور بلاروس بسیار به این شهر علاقه دارند. از دیگر شهرهای مهم آن می توان به گرودنو، ویتبسک، گومل و موگلیف اشاره کرد.
جمهوری بلاروس یک کشور پست بوده و نواحی وسیعی از سرزمین های تالابی را شامل می شود. بزرگ ترین ناحیه تالابی آن پولزیا است که میان گسترده ترین تالاب های اروپایی قرار دارد.
در این کشور 11000 دریاچه کم وسعت قرار دارد که باعث شده این کشور روی نقشه به صورت بریده بریده نشان داده شود. 3 رودخانه اصلی این کشور، رود نمان، رودخانه پریپیات و رود دنپر می باشد که در بین گردشگران تور بلاروس محبوبیت خاصی دارند.
فرهنگ بلاروس در طی تاریخ، به میزان زیادی تحت تاثیر فرهنگ کشورهای همسایه قرار گرفته است و حتی می توان گفت بخش های ویژه ای از فرهنگ این کشور، با گذشت زمان از بین رفته است و جایگزین گردیده.
دولت روسیه سالانه جشنواره های زیادی را برگزار می کند: جشنواره ملی دروگری، مسابقه هنرهای نمایشی گروه جوانان، کنفرانس های تئاتری اسلاوونیک و غیره از جمله این جشنواره ها می باشند که سالیانه گردشگران زیادی برای تماشا آن ها، با تور بلاروس به این کشور می روند.
جمهوری بلاروس، دارای مناطق و جاذبه های گردشگری زیادی مانند: قلعه میر، قلعه برست، کاخ گومل، برج کامیانتس و باغ گیاه شناسی می باشد که بازدید از آن ها گردشگران تور بلاروس را به وجد می آورد.
کشور بلاروس 4 مکان میراث فرهنگی: مجموعه قصر صلح، قصر نیازویژ، بلووژسکایا پوشاچا، طاق زمین پیمای استروو را در دل خود جای داده که 2 تا از این مکان ها (بلووژسکایا پوشاچا و طاق زمین پیمای استروو) بین این کشور و کشورهای هم مرز، مشترک است و 2 مکان دیگر در خود این کشور قرار دارد.

بلاروس، کشوری است که به شش استان تقسیم شده، شهر مینسک، واقع در ایالت مینسک، یکی از خاص ترین استان این کشور به شمار می رود. بلاروس از لحاظ مساحت رتبه سیزدهم در اروپا را به خود اختصاص داده است. مساحت این کشور حدود 200 هزار کیلومتر مربع است.
حدود 40% از سطح این کشور را جنگل، حدود 3% را آب، حدود 45% را زمین های زراعتی تشکیل داده است. این کشور به دلیل نزدیکی به دریای بالتیک دارای آب و هوای معتدل، بلاروس دارای زمستان بسیار سرد و تابستان های خنک و بارانی می باشد. حدود 10 هزار دریاچه در بلاروس وجود دارد، اما اکثر این دریاچه‌ها کمتر از 5/0 کیلومتر مربع وسعت دارند. سه رودخانه اصلی به نام های، رود نمان، رودخانه پریپیات و رود دنپر در بلاروس جریان دارند.
جمهوری بلاروس در شرق قاره اروپا واقع شده است. این کشور از سمت شمال با لیتونی و لیتوانی، از سمت جنوب با اوکراین، ازسمت شرق با روسیه فدراتیو و از سمت غرب با لهستان هم مرز می باشد. بزرگ‌ ترین منطقه باتلاقی آن پولزیا است که در میان وسیع ‌ترین تالاب ‌های اروپایی قرار دارد. سرزمین بلاروس به وسیله یکی از مهم ترین بزرگراه های اروپا که کوتاه ترین مسیر اتصال مناطق شرقی و مرکزی بلاروس به غرب اروپا است تقسیم شده است.
جمهوری بلاروس از جایگاه ژئوپولیتیکی و جغرافیایی ممتازی در شرق اروپا برخوردار است و در مسیر عبور راه آهن جاده های اتومبیل را خطوط لوله نفت و گاز و سیستم های ارتباطی بین غرب و شرق اروپا و کشورهای اسیایی قرار دارد. دیگر منابع طبیعی که می‌توان در بلاروس یافت شامل ذخایر زغال سنگ نارس، مقادیر اندکی نفت و گاز طبیعی، گرانیت، دولومیت، سنگ آهک، خاک رسوبی آهک دار، گل سفید، ماسه، شن و خاک رس است. در حدود یک پنجم این سرزمین، بیشتر در ایالت جنوب شرقی، گومیل و ماگیلیوف هنوز تحت تأثیر انفجار سال 1986 درفاجعه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل، اوکراین قرار دارد. با این که مقدار پرتوافکنی از زمان فاجعه تاکنون کاهش یافته، بیشتر این ناحیه به عنوان نواحی غیرقابل سکونت درنظر گرفته شده‌است.

اگر مسافر تور بلاروس هستید ممکن است سوال هایی در رابطه با فرودگاه و پرواز های بلاروس داشته باشید با لحظه آخر همراه شوید تا در این بخش اطلاعات پرواز بلاروس را در اختیارتان قرار دهیم : کشور زیبای بلاروس دارای یک فرودگاه بین المللی به نام مینسک، تعدادی فرودگاه داخلی با نام های برست، گومل، فرودگاه هرادنا، فرودگاه موگیلف، پولوتسک، مینسک، ویتبسک ووستوکنی و چند فرودگاه نظامی با نام های، پایگاه هوایی پریبیتکی، بالباسوو، پستاوی و غیره می باشد. در این بخش قست داریم فرودگاه بین المللی مینسک که در پایتخت کشور بلاروس واقع شده است را برای گردشگران تور بلاروس شرح دهیم.
فرودگاه بین المللی مینسک، یک فرودگاه همگانی با کد یاتا  MSQ است که در شهر مینسک قرار دارد. مسافران تور بلاروس با رسیدن به این فرودگاه باید با وسایل حمل و نقل عمومی مسیر فرودگاه تا مرکز شهر و یا شهر های اطراف را طی کنند. از جمله این وسایل نقلیه عمومی می توان به تاکسی و اتوبوس اشاره کرد که خطوط تاکسیرانی آن را می توان در محوطه فرودگاه مشاهده کرد.
 این فرودگاه پروازهای مستقیمی به سوچی، ابوظبی، بیروت، باتومی و پاریس دارد. تهران و مینسک در فاصله حدود 3600 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمین زده شده پرواز میان ‌آن‌ها حدود 7 ساعت و 25 دقیقه می باشد (این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیر های هوایی متغیر باشد). اختلاف ساعت این کشور با ایران حدود 1 ساعت و نیم است. همچنین لازم به ذکر است عوارض خروج به عهده مسافران تور بلاروس می باشد. پرواز بلاروس با ایرلاین های خارجی انجام می شود و گردشگران تور بلاروس می توانند با این ایرلاین ها به کشور سفر کنند. که از این ایرلاین ها می توان به، بلویا (B2)، نوولیر (BJ)، ایربلتیک (BT)، ایر چاینا (CA)، اتحاد ایرویز (EY)، ازبکستان ایرویز (HY)، آارکیا اسرائیل ایرلاینز (IZ)، آذربایجان ایرلاینز (J2)، لوفتهانزا (LH)، لوط پولیش ایرلاینز (LO)، متر سیچ ایرلاینز (M9)، اوسترین ایرلاینز (OS)، اوکراین اینترنشنال ایرلاینز (PS)، ایرفلوت (SU)، ترکیش ایرلاینز (TK) و غیره اشاره کرد. گردشگران تور بلاروس پس از پایان سفر خود نیز می توانند با ترانسفر هتل، خود را به فرودگاه برسانند.

سالانه ایرانیان زیادی با تور بلاروس به این کشور زیبا و بی نظیر سفر می کنند و یکی از ‏مهمترین مواردی که هنگام سفر باید به آن توجه کرد آب و هوای مقصد می باشد، از این ‏رو در این بخش از سایت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با وضعیت آب و هوایی، بهترین ‏زمان سفر با تور بلاروس و همچنین میانگین دمای کشور بلاروس در اختیار گردشگران تور ‏بلاروس و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.  
این کشور آب و هوای ناپایداری دارد. تابستان های بلاروس بسیار گرم بوده و میانگین ‏دمای این کشور در فصل تابستان حدود 19 درجه سانتی گراد می باشد و گردشگرانی که ‏فصل تابستان را برای سفر با تور بلاروس انتخاب می کنند می توانند در آب و هوای گرم ‏از گشت و گذار در این کشور لذت ببرند. 
زمستان های این کشور دارای آب و هوای بسیار سردی است و میانگین هوا در این ‏فصل حدودا به منفی 5 درجه سانتی گراد می رسد با این اوصاف زمستان فصل مناسبی ‏برای سفر با تور بلاروس نمی باشد چرا که برودت هوا ممکن است برای گردشگران تور ‏بلاروس آزار دهنده و غیر قابل تحمل باشد 
اگر قصد سفر با تور بلاروس را دارید باید بدانید پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک ‏تقریبا شهر پر بارانی محسوب می شود و آب و هوای این شهر اغلب بارانی است. 
به طور کلی آب و هوای کشور بلاروس، آب و هوای قاره ای معتدل است و زمستان های ‏سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد و بهترین زمان سفر به بلاروس فصل تابستان ‏یعنی ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور می باشد. 
گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند باید توجه داشته باشند که دی ماه سرد ترین ‏ماه، اردیبهشت ماه پر باران ترین و ماه های تیر و مرداد گرم ترین ماه های کشور زیبا و ‏توریستی بلاروس می باشد.‏
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است