تپه های مریخی و تونل نمکی

📅 انتشار : 1395/10/01 📅 بروزرسانی : 1401/12/03 بازدید : 1684

تپه های مریخی در حدفاصل شهر ایوانکی و گرمسار قرار دارد , طبیعت این منطقه، آرام و بکر و با شکوه است و خیلی راحت می توانید خودتان را در زیبایی ساده اش  گم کنید, هنگامی که پا به محل این تپه ها می گذارید و آرام آرام شروع به صعود از آنها می کنید و به منظره ی خیره کننده ای که رنگ های سرخ و زرد و افق های باز ِ دور دست خلق کرده اند نگاه می کنید،به این نتیجه می رسید که به دلیل این زیبایی و سرخ رنگی نام این تپه ها ,تپه های مریخی می باشد به عبارتی دیگر تپه های مریخی,  یک عارضه زیبا و دیدنی زمین شناختی است که به خاطر جنس خاک ، وجود نمک و فرسایش آبی ایجاد شده و مختص مناطق کویری و نیمه کویری میباشد.

روستای پاده

روستای پاده، از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار، است و در 16 كیلومتری گرمسار، قرار دارد, ارتفاع این روستا از سطح دریا 840 متر است, روستای پاده، در منطقه كویری استقرار یافته و می توان گفت اقلیمی نیمه بیابانی دارد آب و هوای آن در تابستان گرم و در زمستان سرد است. این روستا ، یكی از روستاهای قدیمی استان سمنان است و نام اصلی این روستا درگذشته پایین ده بود كه به مرور به پاده تبدیل شده است , در این روستا قلعه ای قدیمی نیز وجود دارد, قلعه پاده  در میان روستا قرار دارد و از آثار تاریخی روستا است که قدمتی طولانی دارد, تاریخ بنای قلعه پاده، به پیش از اسلام می‌رسد.

سفر به روستای پاده و تپه های مریخی

سفر به روستای پاده و تپه های مریخی ، سفری به دل طبیعت و تاریخ مناطق نیمه بیابانی ایران است. این سفر می تواند دو شکل خاص و نسبتا جدای از هم در اکوتوریسم یا بوم گردی را شامل شود. تپه های مریخی در کنار تونل ها و تپه های نمکی با لایه های زیبای رنگی شان، مقصدی مناسب برای اجرای برنامه های طبیعتگردی است و روستای پاده نیز می تواند محلی مناسب برای برگزاری تورهای طبیعتگردی باشد اشخاصی که به طبیعت علاقه خاصی دارند می توانند در این تور شرکت کنند و طبیعت زیبای این تپه های سرخ را از دیدن مشاهده کنند و لذت ببرند .

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربران به تپه های مریخی و تونل نمکی