خطرناک‌ ترین دریاچه دنیا

خطرناک ترین دریاچه دنیا به شور ترین دریاچه ی جهان هم مشهور می باشد که به یکی از وحشتناک ترین کابوس پرندگان و حیوانات تبدیل شده است در خطرناک ترین دریاچه دنیا هر پرنده ای به امید یافتن غذا و زندگی که فرود می آید به سرعت نور به سنگ تبدیل می گردد.
 
 
دریاچه ی نطرون خطرناک ترین دریاچه دنیا می باشد که در مرز کنیا و شمال تانزانیا قرار گرفته است.
نام انگلیسی دریاچه natron  می باشد که خود آن از واژه ی عربی نطرون بر گرفته شده است که به معنای شوره نیز می باشد.گردشگران تور لحظه آخری جالب است بدانید که آب شیرین رود قهوه ای دریاچه نطرون را سر پا نگه داشته است اما وجود چشمه هایی با املاح معدنی فراوان کف دریاچه را تبخیر و آن را به شور ترین دریاچه دنیا و همچنین لقب خطرناک ترین دریاچه دنیا را از آن خود کرده است.
زمین های دور تا دور دریاچه نطرون بایر و خشک می باشند و به ندرت باران های فصلی آن را خیس می کند.دمای آب این دریاچه در بیش تر مواقع 60 درجه ی سانتی گراد می باشد که می توان گفت دمای هوای اطراف آن هم همین حدود ها نیز است.
یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که در ، دریاچه نطرون به وجود می آید میزان PH آن است که در مواقعی که هوا داغ و بارندگی وجود ندارد به 9 الی 10.5 نیز می رسد درست به اندازه ی آمونیاک که خاصیت قلیایی دارد.
دمای 60 درجه ای ، قلیایی و همچنین نمکی دریاچه نطرون زندگی را برای بیش تر حیوانات ناخوشایند کرده است اما در این میان خانه و زادگاه بسیاری از فلامینگو ها است.فلامینگو ها و همچنین برخی از بی مهرگان کوچک  از باکتری های موجود در آب دریاچه تغذیه می کنند حتی بازدیدکنندگان در حاشیه های دریاچه که نمک کمتری وجود دارد ماهیان خوشبختی زندگی می کنند که کمتر نگران شکار شدن می باشند.
 
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما