امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فستیوال های اسپانیا

فستیوال های اسپانیا

هر ساله در گوشه کنار جهان فستیوال های مختلفی برگزار می گردد که تک تک آن ها طرفداران خاص خود را دارد.یکی از این کشورها اسپانیا می باشد در این میان به فستیوال های اسپانیا می پردازیم.فستیوال های اسپانیا متعدد بوده و هر کدام از آن ها به سبک خاص خود برگزار می گردد.
 
جشنواره گوجه فرنگی
از تاریخ 1940 میلادی بسیاری از اسپانیایی ها آخرین ماه آگوست را در شهری با نام بانول می گذرانند.در این روز پر هیجان حدود نه هزار اسپانیایی و هزاران گردشگر از سر تا سر جهان به این شهر سفر کرده و سمت همدیگر گوجه فرنگی پرتاب می کنند.در این روز خاص مردم با لباس های رنگ روشن شرکت و کسانی هم که قصد شرکت در این فستیوال را ندارند بیش تر مورد هدف پرتاب گوجه فرنگی قرار خواهند گرفت.
 
 
جشنواره آتش بازی سنت جان
همه ی ایرانیان با شنیدن حرف آتش بازی یاد چهارشنبه سوری می افتند که در آخرین روز چهارشنبه سال برگزار می گردد.یکی از فستیوال های تور اسپانیا آتش بازی سنت جان نام دارد که هر سال در روز های 19 الی 24 ژوئن برگزار و مردم با درست کردن شعله های آتش و پریدن از روی آن ها این روز ها را جشن می گیرند.
 
 
جشنواره سن فرمین 
همه ی ما تا حرف از گاو بازی به میان می آید یاد اسپانیا می افتیم.یکی از فستیوال های اسپانیا گاو بازی می باشد که هر ساله در تاریخ 6 الی 14 ماه جولای در شهری به نام پامپلونا نیز برگزار می گردد.هر ساله مردم در این شهر جمع و جشن های دیگری را هم می گیرد.تا چشم کار می کند زنان و مردان را با لباس های سفید و قرمز خواهید دید.این فستیوال بیش تر از آن چیزی را که فکرش را می کنید هیجان انگیز است. همه روزه هشت الی دوازده گوساله و گاو را در میان جمعیت رها کرده و در ها را می بندند و مردم شروع به دویدن می کنند.
 
درج نظر