جاذبه گردشگری باکو
1. کاخ شروان‌شاهان باکو :
یکی از جاذبه گردشگری باکو و همچنین قدیمی ترین بنای این شهر کاخ شروان شاهان می باشد که در قرن پانزدهم میلادی بر روی دیوار قدیمی شهر ، ایچری شهر ساخته شده است. این بنا امروزه نماد باکو محسوب می شود که در سال 2000 میلادی در فهرست جهانی یونسکو ثبت گردید.برای دسترسی و بازدید از بنای مذکور می توانید با مترو به ایستکاه ایچری شهر بروید و با 5 دقیقه پیاده روی خودتان را به این منطقه برسانید.2. قلعه دختر باکو :
قلعه دختر یکی دیگر از بنا های تاریخی باکو به شمار می رود که قدمت آن به دوران ساسانی ها باز می گردد.قلعه دختر که امروزه یکی از محبوب ترین جاذبه گردشگری باکو به شمار می رود در سال 2000 میلادی در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسید که همین اهمیت این بنا را نشان می دهد. این بنا با ارتفاع 29.5 و عرض 6 متری به عنوان نیاشگاه آناهیتا و زیارتگاه زرتشیان ساخته شده بود.قلعه دختر پس از مرمت در سال 1960 میلادی به یک موزه تبدیل گردید.3. بلوار شهر باکو :
بلوار شهر یکی از زیبا ترین چشم انداز های جاذبه گردشگری باکو می باشد که می توانید در این قسمت به تماشای دریای خزر و قدم زدن در این منطقه بپردازید.از جاذبه های اصلی این منطقه می توان به مراکز خرید ، رستوران ها ، مراکز تجاری ، کافه ها ، گیاهان و دیگر امکانات آن نیز اشاره کرد. همچنین اگر گرمای باکو شما را آزار می دهد می توانید به این منطقه بیاید و از هوای مطبوع دریا و خنکای آن نهایت لذت را ببرید.
یکی از تفریحات این منطقه که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید قایق سواری در دریای خزر می باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه گردشگری باکو

نظرات کاربران

ریحانه 14 آبان 97
1
قلعه دختر باکو که در مورد جاذبه گردشگری باکو نوشتید استانبول نیست ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.