امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه گردشگری باکو

جاذبه گردشگری باکو

باکو پایتخت ، بزرگ ترین شهر و بندر جمهوری آذربایجان می باشد که بر روی سواحل غربی دریای خزر واقع شده و همچنین به دلیل ذخایر نفت از موقعیت بسیار عالی بر خوردار می باشد. با کو با تنوع فرهنگ و نژاد که دارد جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. این شهر با بنا های تاریخی و بنا های مدرن ترکیب زیبا و دیدنی را تشکیل داده است که آن را از دیگر مقاصد گردشگری متمایز کرده است. در این قسمت با چند جاذبه گردشگری باکو به صورت مختصر آشنا خواهید شد.
 
 
1. کاخ شروان‌شاهان باکو :
یکی از جاذبه گردشگری باکو و همچنین قدیمی ترین بنای این شهر کاخ شروان شاهان می باشد که در قرن پانزدهم میلادی بر روی دیوار قدیمی شهر ، ایچری شهر ساخته شده است. این بنا امروزه نماد باکو محسوب می شود که در سال 2000 میلادی در فهرست جهانی یونسکو ثبت گردید.برای دسترسی و بازدید از بنای مذکور می توانید با مترو به ایستکاه ایچری شهر بروید و با 5 دقیقه پیاده روی خودتان را به این منطقه برسانید.
 
 
2. قلعه دختر باکو :
قلعه دختر یکی دیگر از بنا های تاریخی باکو به شمار می رود که قدمت آن به دوران ساسانی ها باز می گردد.قلعه دختر که امروزه یکی از محبوب ترین جاذبه گردشگری باکو به شمار می رود در سال 2000 میلادی در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسید که همین اهمیت این بنا را نشان می دهد. این بنا با ارتفاع 29.5 و عرض 6 متری به عنوان نیاشگاه آناهیتا و زیارتگاه زرتشیان ساخته شده بود.قلعه دختر پس از مرمت در سال 1960 میلادی به یک موزه تبدیل گردید.
 
 
3. بلوار شهر باکو :
بلوار شهر یکی از زیبا ترین چشم انداز های جاذبه گردشگری تور باکو می باشد که می توانید در این قسمت به تماشای دریای خزر و قدم زدن در این منطقه بپردازید.از جاذبه های اصلی این منطقه می توان به مراکز خرید ، رستوران ها ، مراکز تجاری ، کافه ها ، گیاهان و دیگر امکانات آن نیز اشاره کرد. همچنین اگر گرمای باکو شما را آزار می دهد می توانید به این منطقه بیاید و از هوای مطبوع دریا و خنکای آن نهایت لذت را ببرید.
یکی از تفریحات این منطقه که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید قایق سواری در دریای خزر می باشد.

نظرات مردم درباره جاذبه گردشگری باکو

ریحانه 14 آبان 97
1
قلعه دختر باکو که در مورد جاذبه گردشگری باکو نوشتید استانبول نیست ؟
درج نظر