شهر هایی که بیش ترین دو قلو ها را دارند

دیدن دو قلو ها برای بیش تر افراد جالب به نظر می رسد.در این میان شهر هایی که بیش ترین دو قلو ها را دارند وجود دارد که در ادامه ریشه ی تاریخی و علمی این پدیده را بیش تر بررسی می کنیم. شهر هایی که بیش ترین دو قلو ها را دارند توسط دانشگاه تگزاس تخمین زده شده است.


طی تحقیقات دانشگاه تگزاس از هر 1000 نفر در جهان حدود 32 نفر دو قلو وجود دارد.قابل توجه گردشگران تور لحظه آخری ، این رقم بدست آمده در میان نژاد ها و اقوام مختلف در دنیا محاسبه شده است.گروه هایی از اقوام خاص دو قلو های بیش تری نسبت به قوم های دیگری دارد.
در صورتی که به عقیده ی بیش تر محققین دو قلو های کاملا همسان به صورت اتفاقی همسان شده اند و دو قلو های غیر همسان ارثی هستند.اگر شما در خانواده دو قلو های غیر همسان دارید احتمال این که شما فرزند دو قلو ی غیر همسان بیاورید بسیار زیاد است.جالب تر بدانید اگر مادر دو قلوی غیر همسان باشد احتمال این که فرزندانش دو قلوی غیر همسان باشند چهار برابر است.
به طور مثال بیش ترین میزان زاد و ولد در قوم بزرگ یوروبا در قسمت جنوبی نیجریه است جایی که از هر 1000 تولد حدود 40 الی 50 نوزاد آن دو قلو هستند.به عبارت دیگر می توان گفت حدود 10 درصد کل جمعیت این شهر دو قلو می باشند و داشتن دو قلو ها در این شهر باعث شده نام مستعار آن را پایتخت دو قلو های دنیا بگذارند.
دانشمندان تا به الان نتوانسته اند دلیل علمی برای دو قلو شدن بچه پیدا کنند ، آخرین تحقیقات نشان می دهد که دلیل دو قلو شدن این نوزادان تغذیه مادران در هر ناحیه می باشد.
در روستای ایگبو ارا تولد نوزادان دو قلو را جشن می گیرند و آن را نعمتی از جانب خدا می دانند به طوری که بیش تر مادران تمایل دارند صاحب فرزندان دو قلو شوند.
شهر دیگری که به شهر دو قلو ها معروف است ، بوزیم نام دارد که در شمال غربی بوسنی واقع شده که با تولد هر 20000 نفر جمعیت ، حدود 200 جفت دو قلو دارد.بر خلاف شهر ایگبو ارا اهالی شهر بوزیم مایل به افزایش تعداد دو قلو ها برای توریستی تر شدن شهر می باشند.

گزارش مشکل
درج نظر